reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home

Spider-Man Far From Home yönetmeninden Marvel itirafı

Başrolünü Tom Holland’ın üstlendiği Spider-Man Far From Home yakında vizyona giriyor. Filmin yönetmeni Jon Watts ise Marvel Sinematik Evreni’nin bir parçası olmanın zorluklarını anlattı.

Bildiğiniz gibi Marvel Sinematik Evreni devasa bir dünya. İçinde sayısız süper kahraman yer alıyor. Kimi zaman tüm bu kahramanların hikayesi takip etmek, her şeyi planına göre yapmak zorlu oluyor. Fakat sonuçta izleyiciler her anlamda birbiriyle bağlantılı bir dünyayı takip etme fırsatına kavuşuyor. Bu durum en çok filmlerin yönetmenlerini zorluyor. Yeni Spider-Man serisinin kamera arkasına geçen Jon Watts kocaman bir dünyada tek bir kahramanın hikayesini anlatmanın zorluklarından bahsetti.

Spider-Man Far From Home yönetmeninden samimi açıklama

“Marvel’ın geleceğe dair planlarına uyarak film çekmek keyifli çünkü bir noktadan sonra bu engellere rağmen yaratıcı olmanız gerekiyor. Avengers Infinity War ve Avengers Endgame’de yaşanacaklara dair detayları bilgisayarıma indirdiğimiz o günü hatırlıyorum. Onların anlattıklarını dinleyip, kafamı sallıyordum. ‘Tamam, insanlar gerçeklikten silinecek ve kahramanlarımız geçmişe dönecek. Sonra beş senelik zaman atlaması olacak. Anladım, yani Tony Stark ölecek. Peki Captain America’ya ne olacaktı? Artık yaşlı çünkü geçmişte kaldı. Anlıyorum peki ben tüm bunların ardından ne yapacağım?! diye düşünüyordum. Tüm planları öğrenip bunların içinde boşta kalan detayları bulup, o noktalarda yaratıcılığınızı konuşturmata çalışıyorsunuz. Bir ton, tarz belirlemeye ve istedğiniz hikaye akışını yaratmaya uğraşıyorsunuz. Gerçekten zorlu bir süreç.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası söz edilen tabloya uzaktan baktığımıda yaratıcılık için pek alan kalmadığını görüyoruz. Buna rağmen yönetmenlerin filmlere kendilerinden bir şeyler katabilmesi takdire şayan. Son olarak hatırlatalım, Spider-Man Far From Home 2 Temmuz‘da vizyonda olacak.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı