reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home

Spider-Man Far From Home filminden şaşırtıcı gişe başlangıcı

Marvel stüdyoları çizgi roman uyarlamalarıyla başarı elde etmeyi sürdürüyor. Bunun son örneği ise Sony ortaklığında beyaz perdeye aktarılan Spider-Man Far From Home oldu diyebiliriz.

Başrolünü Tom Holland‘ın üstlendiği Far From Home hemen Avengers Endgame filminin ardından izleyici karşısına çıktı. Marvel Sinematik Evreni’nde üçüncü fazı sonlandıran hikaye oldu. Onun ardından neler yaşanacağı, hangi kahramanların beyaz perdeye aktarılacağı büyük bir merak konusu. Bu merak Marvel izleyicilerini sinemalara yönlendirmiş gibi görünüyor.

Spider-Man Far From Home gişe kazancı

Box Office Mojo‘nun verilerine göre Jon Watts tarafından yönetilen ikinci film vizyona girdiği ilk günlerde çok başarılı bir açılış yaptı. Filmin sadece Amerika sınırları içinde 185 milyon dolar kazandığını görüyoruz. Amerika dışında kalan uluslararası pazarlardaki gelir ise 392 milyon dolar seviyesine ulaştı. Böylece film daha açılış yaptığı hafta sonundan 577 milyon dolar gişe hasılatı elde etmiş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elbette bu gişe kazancının tamamı üç günlük süreçte elde edilmedi. Daha önce sizlere duyurduğumuz üzere Spider-Man Far From Home Çin’de biraz daha erken vizyona girdi. Örümcek Adam’ın Çin sınırları içinde 28 Haziran‘da gösterime başladı. Amerika’daki vizyon tarihi de 4 Temmuz Bağımsızlık Günü tatili nedeniyle vizyon tarihinin 2 Temmuz’a çekildi. Tüm bunlar ilk haftada elde edilen gişe kazancının artmasın yardımcı oldu. Kısacası Marvel ve Sony’nin perde arkasında gerçekleştirdiği bu gişe taktiği işe yaratmış gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı