reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home

Spider-Man Far From Home filminin beklenmedik başarısı

Marvel ve Sony stüdyolarının ortaklığında beyaz perdeye taşınan Spider-Man Far From Home filmi hiç beklenmedik bir başarıya imza atarak zirveye adını yazdırdı. Bu başarı özellikle Sony cephesinde çok şey ifade ediyor.

Bildiğiniz gibi Captain America Civil War filminden bu yana Örümcek Adam karakteri Marvel ve Sony tarafından ortak olarak kullanılıyor. Marvel Sinematik Evreni’ne dahil edilen Peter Parker’a o günden bu yana Tom Holland hayat veriyor. Sevilen oyuncunun Peter Parker olarak boy gösterdiği son film ise From Home oldu. Jon Watts tarafından yönetilen filmde Jake Gyllenhaal‘un hayat verdiği Mysterio ile tanıştık. Finalinde büyük sürprizler barındıran film gişede de inanılmaz bir başarı elde etti.

Spider-Man Far From Home zirvede

Son verilere göre Far From Home Amerika’da 376 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Filmin uluslararası pazarlardaki kazancı da 726 milyon dolar seviyesinde. Böylece filmin toplam kazancı 1,102 milyar dolar oldu. Far From Home sadece en çok izlenen Örümcek Adam filmi olmakla kalmadı, Sony stüdyoları cephesinde de tarihi bir başarıya imza attı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony’nin şimdiye kadar en çok kazandıran filmi James Bond serisinden Skyfall olmuştu. Tom Holland’ın başrolünü üstlendiği Spider-Man Far From Home ise bu rekoru çok rahat bir şekilde kırdı. Böylece Sony stüdyoları tarihinin en çok kazandıran filmi olarak zirveye yerleşti.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı