reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man

Spider-Man’i kurtarma kampanyasında gölge düşüren gerçek

Marvel ve Sony arasında Spider-Man odaklı büyük bir anlaşmazlık yaşanıyor. Bu durumun düzelmesi için hayranlar internet üzerinden bir kampanya başlatmıştı fakat bu kampanyaya dair önemli bir detay ortaya çıktı.

Örümcek Adam konusunda yaşanan anlaşmazlığı artık duymayan kalmadı. Peter Parker, Captain America Civil War ile Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olmuştu. Avengers Infinity War ve Avengers Endgame’de de gördüğümüz kahramanın ayrıca iki solo filmini izledik. Geçtiğimiz aylarda vizyona giren Far From Home filmi de büyük bir gişe başarısı elde etti. Fakat iki stüdyo arasındaki işler bu süreçte karıştı. Sony ve Marvel arasındaki anlaşmanın yenilenme zamanı geldi. Fakat Sony eski koşulları devam ettirmek isterken, Marvel daha fazla pay elde etmek istiyor. Maddi sebepler kaynaklı anlaşmazlık en çok hayranların canını sıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spider-Man kampanyasının arkasındaki gerçek

Marvel izleyicileri #SaveSpiderMan yani Örümcek Adam’ı Kurtarın diye bir sosyal medya kampanyası başlatmıştı. Bu etiket kısa sürede Twitter’da trendler arasına girmeyi başarmıştı. İzleyiciler iki tarafın orta yolu bulmasına dair isteklerini bu şekilde ifade etmişti. Hemen ardından #SaveSpiderManFromSony yani Örümcek Adam’ı Sony’den Kurtarın kampanyası başlatıldı. Bu kampanyada bot hesapların kullanıldığı ve Sony stüdyoları karşıtı bir algı oluşturulmaya çalışıldığı anlaşılıyor. Bu işin arkasında kimin olduğu belli olmasa da, durumu fark edenler Disney’in medyadaki algıyı değiştirmeye çalıştığını düşünüyor.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı