reklamı kapat

POPÜLER

spider-man

Sony’nin Spider-Man ve Venom odaklı yeni planları

Marvel ve Sony arasında yaşanan anlaşmazlıkların çözülememesinin ardından stüdyonun Spider-Man ve Venom’u bir araya getirecek yeni olanlar içine girdiği ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Örümcek Adam son yıllarda Marvel ve Sony stüdyoları tarafından ortak kullanılıyordu. Bu sayede Peter Parker’ın Marvel Sinematik Evreni’nde yer alması mümkün oluyordu. Fakat iki stüdyo arasındaki anlaşma son buldu ve yeniden orta yolda buluşmak imkansız görünüyor. Sony stüdyoları harcanan tüm çabaların ardından tarafların ortaya yolu bulamayacağına kesin olarak ikna olmuştu durumda. Spider-Man ile tek başlarına yola devam etme konusunda ise oldukça özgüvenli görünüyorlar. Öyle ki Örümcek Adam’ı Venom ve Morbius gibi kötülerle bir araya getirerek kendi evrenlerini kurma planları yapıyorlar.

Spider-Man ve Venom planları

Sony stüdyolarının Örümcek Adam’la ilgili yaptığı son açıklamada dikkat çekici bir paragraf yer alıyor. Sony CEO’su Tony Vinciquerra planlarını şu sözlerle özetliyor: “Örümcek Adam Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olmadan önce de iyi durumdaydı. Bu filmlerle birlikte çok daha iyi bir hale geldi. Fakat artık bizim kendi evrenimiz var ve Spider-Man yoluna bu karakterlerle devam edebilir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spider-Man karakterinin Marvel Sinematik Evreni’nde yer alıyor olması Sony’nin onu Venom, Morbius gibi karakterlerle bir araya getirmesine engel olmuştu. Fakat yaşanan anlaşmazlık sonrasında bu birleşmenin önünde engel kalmadı. Bu doğrultuda Venom 2 odaklı planların değişeceğini ve gelecekte iki karakteri bir araya getirecek bir yol çizileceğini tahmin etmek hiç de zor değil. Bakalım Spider-Man’in MCU’dan kopup kendi kötüleriyle bir araya gelme süreci nasıl ilerleyecek.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı