reklamı kapat

POPÜLER

Marvel Spider-Man

Spider-Man ayrılığı sonrası Sony’den köprüleri yakan açıklama

Disney ve Sony anlaşmazlığından sonra Marvel Sinematik Evreni‘nden ayrılan Spider-Man için hala umutlarınız varsa; kapılar tamamen kapanmış gibi görünüyor.

Geçtiğimiz haftalarda patlayan Sony ve Disney anlaşmazlığı sonrası hayranlar Spider-Man için hala umutluydu. Sony ilk etapta “Görüşmeler devam ediyor” temalı ılıman açıklamalar yapıyordu ve bu da karakterin bir şekilde anlaşma sağlanarak Marvel Sinematik Evreni’ne dönebileceğini düşündürüyordu. Görünen o ki o köprüleri yakıyoruz. Variety‘ye konuşan Sony Pictures CEO’su Tony Vinciquerra, “O kapı şu an için kapandı.” diyerek sözlerine başlıyor. Açıklamanın devamı ise çok daha keskin ve iddialı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spider-Man filmlerinde “Tüm işi Kevin yapmadı”

Geçmişte de detaylarıyla yazmıştık, Sony ve Disney anlaşmasında Marvel Studios yapımcı görevi görecek ve solo filmlerin ilk gün hasılatının yüzde 5’ini alacaktı. Karşılığında Spider-Man de sinematik evrende yer alıp filmlerde oynayacaktı. Marvel’ı Sony filmlerinde yapımcı konumuna getiren bu anlaşmayla beraber Homecoming ve Far From Home filmlerinde Marvel Studios’un başındaki isim Kevin Feige baş yapımcı rolünü üstlendi. Filmin Amy Pascal da dahil başka yapımcıları olduğunu hatırlatalım. İşte Sony’nin açıklaması da tam olarak burada keskinleşiyor:

Spider-Man’in filmlerinde Feige ile çok başarılı bir dönem geçirdik. Bu işi çözebilmek için bir yol var mı diye çabaladık. Marvel’dakiler gerçekten inanılmazlar ve onlara çok saygı duyuyoruz. Ancak bizim tarafımızda da ‘inanılmaz’ isimler var. Kevin tüm işi kendi yapmadı.” diyen Vinciquerra’nın, Spider-Man’in sorun yaşamayacağını düşünüyor.

Spider-Man sinematik evren filmlerinden önce gayet iyi durumdaydı. Sinematik evren filmleriyle daha da iyi hale geldi. Şimdi bizim kendi evrenimiz var ve orada diğer karakterlerle devam edecek. Yapacağımız işler konusunda yeterince becerikli olduğumuzu düşünüyorum.” diyen Vinciquerra, kahramanın gelecek yapımları konusunda kendinden emin. “Kendi evrenimiz” dediği kısım ise elbette Venom ile açılan Spider-verse. Bakalım Sony’nin Amy Pascal’ın baş yapımcılığında devam edeceği gelecek filmler, beklediği başarıyı yakalayabilecek mi…

İlginizi çekebilir

Bad Boys for Life fragmanı