reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones dünyasının en sessiz oyuncu değişikliği

Game of Thrones sezonlar boyunca pek çok oyuncu değişikliğine ev sahipliği yaptı. Fakat bunlardan biri o kadar sessiz sedasız gerçekleştirildi ki, gündeme bile gelmedi.

Westeros’un en gizemli karakterlerinden biri şüphesiz ki Üç Gözlü Kuzgun‘du. Bu ismi Bran Stark devralmadan önce, karakter herkes tarafından merak edilen ancak hakkında pek bir şey bilinmeyen bir figürdü. Karakteri ilk olarak dizinin dördüncü sezonunda görmüştük. Bran Stark kim olduğunu bilmediği gizemli bir adamı bulmak üzere yollara düşmüştü. Bu süreçte karakter Struan Rodger tarafından canlandırılıyordu. Yaşlı, uzun beyaz saç ve sakallarıyla dikkat çeken bir karakterdi. İki sezonluk maceranın ardından Bran Stark, Üç Gözlü Kuzgun’u bulduğunda karşısında çok farklı biri vardı. Bunun sebebi karaktere hayat veren oyuncunun değişmiş olmasıydı. Üç Gözlü Kuzgun’a altıncı sezondan itibaren Max von Sydow hayat veriyordu.

Game of Thrones oyuncu değişikliği

Bu oyuncu değişikliğinin diğerlerinin aksine açıklanmış bir sebebi yok. Başlangıçta karakter üzerinde pek durulmadığı anlaşılıyor. Üç Gözlü Kuzgun’un hikayesine sıra geldiğinde yapımcılar prestijli bir ismi diziye dahil etmek istemiş olmalı ki, Max von Sydow ile anlaşma sağlanıyor. Bilmeyenler için tecrübeli oyuncu The Seventh Seal, The Exorcist, Star Wars: The Force Awakens gibi işleriyle tanınıyor. Böylece saçları ve sakallarıyla bilge dede gibi görünen bir karakter yerine, akıl hocası imajında bir Üç Gözlü Kuzgun görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı