reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Bran Stark odaklı şaşırtıcı Game of Thrones teorisi

Game of Thrones adım adım finale yaklaşırken izleyiciler yeni teoriler üretmeyi sürdürüyor. Bu teorilerden sonuncusu ise Bran Stark’ın asıl kimliğiyle ilgili.

Battle of Winterfell bölümünün geride kalmasıyla birlikte Game of Thrones hayranları yeni teorilerle karşımıza çıkıyor. Reddit’te paylaşılan son teori ise Bran Stark‘ın aslında kim olduğunu sorguluyor. Stark çocuklarından biri olan Bran, üç gözlü kuzguna dönüştü. Fakat ona dair gizemin çok daha büyük olduğu tahmin ediliyor. Bu konudaki en büyük ipuçlarını ise Battle of Winterfell bölümünün verdiğine inanılıyor. Üstüne serinin yaratıcısı George R. R. Martin‘in yorumları da eklenince Bran’in aslında Işık Tanrısı olabileceği görüşü ortaya çıkıyor.

Game of Thrones dünyasının ışık tanrısı

Game of Thrones’un geçmiş bölümlerine baktığımızda Işık Tanrısı konusunda pek çok ipucuna rastlıyoruz. Bunların büyük bir kısmı Melisandre‘den geliyor. Onun anlattıklarına bakılırsa iki tanrı var. Bunlardan biri ışık tanrısı, diğeri ise karanlığın tanrısı. Gece Kralı’nın aslında karanlığın tanrısı olduğu, beraberinde ölüm, soğuk ve karanlığı getirdiği söyleniyor. Işık tanrısı ise tüm bunların tam tersini temsil ediyor. Asıl mücadelenin bu ikisi arasında yaşandığı söyleniyor. George R. R. Martin’in geçmişteki açıklamaları Işık tanrısının hayata döndürme gücüyle ilgili. Yazar onun hayata döndürdüklerinin artık kalbinin atmadığı, damarlarında kanın dolaşmadığını söylüyor. Bu da onları ak gezenlerden farksız hale getiriyor. Sadece ışık tanrısı hayata döndürme gücünü nadiren, kendi planını şekillendirmek için kullanıyor. Gece Kralı ise ölenlerden bir ordu yaratmayı tercih ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu doğrultuda Bran Stark’ın aslında Game of Thrones dünyasında sadece üç gözlü kuzgun olmadığı, Işık tanrısı olduğu iddia ediliyor. Geçmişe ve geleceğe halim olan Bran’in amacının Jon Snow ve Arya Stark gibi kilit karakterleri korumaya çalıştığı çünkü ancak böyle galip gelebileceğini bildiği ifade ediliyor. Açıkçası bu teori doğru çıkar mı, bilmiyoruz. Fakat fikrin oldukça enteresan olduğunu kabul etmek gerekiyor.

İlginizi çekebilir

8. sezon 5. bölüm fragmanı