reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones finalinde Gece Kralı’nın asıl planı ne olabilir?

Game of Thrones ‘un ekrana gelen ikinci bölümüyle birlikte büyük savaş artık kapımıza kadar geldi. Peki ak gezenlerin lideri Gece Kralı’nın asıl planı ne olabilir?

Advertisement


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Game of Thrones 8. sezon 2. bölüm içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Bildiğiniz gibi sekizinci sezon ikinci bölümle birlikte Winterfell savaş hazırlıklarını tamamladı. Jon Snow ve onun yanındakilerin ak gezenlere karşı nasıl bir plan izleyeceğini biliyoruz. Asıl merak edilen ise Gece Kralı’nın ne yapmayı planladığı. Bran Stark veya Üç Gözlü Kuzgun onun kendisi için geleceğinden çok emin. Peki işler gerçekten böyle mi ilerleyecek?

A Knight of the Seven Kingdoms bölümünün ardından iki ihtimal ortaya çıkıyor. Bunlardan ilki Gece Kralı kendisinin asıl hedef olduğunun farkında. Kendisine zarar gelmesi durumunda tüm ordusunun düşeceğini biliyor. Bu yüzden ön plana çıkmak yerine geride duruyor ve ordusunu arka plandan kontrol ediyor. Bu da Winterfell ekibinin onu tuzağa düşürme planının boşa çıkacağı anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İkinci ihtimal ise Gece Kralı’nın Winterfell’e hiç gelmemiş olması. Onun Viserion ile birlikte duvarı yıkmasına şahit olduk. Fakat kendi ordusunu Winterfell’e gönderip Viserion ile Yedi Krallık’ta farkı bir yere mesela Kings Landing’e saldırmayı planlıyor olabilir. Herkes kuzeyi savunmaya çalışırken başkente saldırmak oldukça mantıklı görünüyor.

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon 3. bölüm fragmanı