reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Game of Thrones teorisi Gece Kralı’nın amacını açıklıyor

Game of Thrones‘un bir sezonunu daha geri bırakmamızın ardından hepimiz olayların nasıl son bulacağını merak ediyoruz. Bunun yanında ölülerin ordusuna liderlik eden Gece Kralı‘nın asıl amacı hikayenin önemli gizemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Reddit kullanıcısı bir Game of Thrones hayranı Gece Kralı’nın hepimizi şaşırtacak bir amacı olduğuna inanıyor.

Game of Thrones’un yedinci sezon finalinde gördük ki Gece Kralı ve devasa ordusu Duvar’ı aşmayı başardı. Westeros‘un işgaliyle birlikte Büyük Savaş başlıyor. Sekizinci sezon da bu savaşa ve yaşananlara odaklanacak. Peki ama Gece Kralı’nın asıl amacı ne? Herkesi bir ölüye dönüştürmek kimileri için yeterli bir motivasyon değil. Reddit kullanıcısı baatezu’ya göre Gece Kralı’nın gitmek istediği spesifik bir yer var: Gods Eye gölü. Riverlands’te konumlanan bu bölge Children of the Forest‘in ak gezenleri yarattığı yer olarak biliniyor. Bu teoriye göre Gece Kralı yaratıldıkları yere geri dönmek ve Children of the Forest’in büyüsünü bozmak istiyor. Bu sayede ak gezene dönüşen herkesin insan formuna geri döneceği ve yaşamaya kaldıkları yerden devam edebileceği düşünülüyor.

Doğrusu Game of Thrones’un bu şekilde sonlanması herkes için fazlasıyla şaşırtıcı olacaktır. Teorinin ne kadar gerçekçi olduğunu ise zaman gösterecek.