reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Game of Thrones teorisi ak gezenlerin gizli planına odaklanıyor

Game of Thrones’un yedinci sezon finaline oldukça kısa bir zaman kala teorilerin sayısı giderek artıyor. Dikkatli Game of Thrones hayranları ak gezenlerin uzun zamandır büyük bir atak yapmamasının planın bir parçası olduğunu düşünüyor.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Game of Thrones’un yedinci sezonuna dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız detaylar izleme keyifinizi kaçırabilir.


Bildiğiniz gibi ak gezenlerle tanışalı oldukça uzun zaman oldu. Duvar’ın kuzeyinde sıkışıp kalan bu grubun asıl amacı Westeros’a ulaşmak ve orayı da kendi “yaşam alanlarına” dönüştürmek. Buna rağmen ak gezenler onlarla tanıştığımızdan beri pek yol katedemedi. Ne Duvar’a yaklaştılar ne de onu aşmak için sağlam bir planları var gibi görünüyor. Hazırlanan yeni hayran teorisi ise ak gezenlerin planının en başından beri beklemek olduğunu dile getiriyor!

Game of Thrones’un Eastwatch isimli bölümünde bir vahşi yakalamaya giden Jon Snow ve arkadaşlarının başı belaya girmişti. Onları kurtarmak için devreye Daenerys Targaryen girdi. Ejderhalarıyla birlikte herkesi kurtarmaya çabaladı. Fakat bu sırada büyük bir kayıp verdi! Ejderhalarından Viserion öldürüldü. Ardından onun Gece Kralı tarafından hayata döndürüldüğünü gördük. Bu noktadan itibaren Viserion ak gezenlerin safına katılmış oldu.

Hazırlanan son Game of Thrones teorisi Gece Kralı’nın en başından beri bir ejderha ele geçirmeyi amaçladığını dile getiriyor. Bu sebeple ak gezenler uzunca süre aynı bölgede kaldı ve savaşın ayaklarına gelmesini bekledi. Daenerys Targaryen’in olaya ejderhalarıyla dahil olmasının ardından uzun süredir beklediği hamleyi gerçekleştirdi. Viserion’ı saflarına katmayı başardı. Şimdi ak gezen yeteneklerine sahip bir ejderhayla Duvar’ı rahatlıkla aşacak ve savaşta üstünlüğü elde edebilecekler.

Doğrusu ak gezenler bahsedildiği kadar akıllı mı, yoksa Viserion’ı öldürmeleri tamamen şans mıydı bilmiyoruz. Fakat bu hamle sayesinde daha da güçlendikleri su götürmez bir gerçek.