reklamı kapat

POPÜLER

game of thrones

Game of Thrones hayranından şaşırtıcı Cersei Lannister teorisi

12 Şubat 2018

Finale yürüyen Game of Thrones‘un hayranları heyecan uyandıran teorilerle karşımıza çıkmayı sürdürüyor. Büyük ilgi çeken yeni teorisi ise Cersei Lannister‘a ve onun hikayesinin nasıl sonlanacağına odaklanıyor.

Kısa sürede hızla yayılan teori Reddit kullanıcısı goodolchris tarafından ortaya atıldı. Aslında bu teori bir başka meşhur teoriden destek alıyor. Bildiğiniz gibi Cersei Lannister’ın Jaime Lannister tarafından öldürüleceği düşünülüyor. goodolchris ise bu hikayenin sandığımızdan daha heyecan verici bir şekilde ilerleyebileceğini düşünüyor. Jaime’nin milyonlarca insanı kurtarabilmek için Cersei’yi öldüreceğini fakat onun hikayesinin hemen son bulmayacağını düşünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hatırlarsanız yedinci sezon finalinde Gece Kralı ve ak gezenler Duvar’ı aşmayı başardı. İlk hedefleri ise Winterfell gibi görünüyor. Fakat paylaşılan set fotoğrafları King’s Landing‘in de saldırıya uğrayacağına işaret ediyor. Tüm bunlar yaşanırken Jaime son dakikaya kadar Cersei’nin fikir değiştirmesini bekleyebilir. Fakat beklediği sonucu alamayınca geri kalanların iyiliği için Cersei’nin canına kıyabilir. Eğer bu kararı ak gezenlerin saldırısından hemen önce alırsa, Cersei Lannister’ın ak gezen olarak hayata döndürülme ihtimali bulunuyor. Benzer bir durum yedinci sezonda Daenerys’in ejderhalarından Viserion‘un başına gelmişti. Öldüğünü sandığımız ejderha Gece Kralı tarafından hayata döndürülmüş ve güçlü bir silaha dönüştürülmüştü. Benzer bir durum Cersei Lannister için söz konusu olabilir. Hayata döndürülmesinin ardından Gece Kraliçesi olarak korku saçmaya devam edebilir. Böylece ölümü tahmin ettiğimizden daha çetrefilli bir olaya dönüşecektir.

Doğrusu bu teori gerçek olur mu, emin olamıyoruz. Fakat Cersei Lannister’ın bu şekilde geri dönmesinin herkesi şaşkına çevireceği kesin. Siz ne düşünüyorsunuz?

İlginizi çekebilir