reklamı kapat

POPÜLER

Heyecan uyandıran Game of Thrones teorisi yanlış çıktı

01 Kasım 2017

Sekizinci sezonuyla ekrana dönmesini beklediğimiz Game of Thrones hakkında en fazla teori üretilen diziler arasında yer alıyor. Öyle ki hiç dikkat etmediğimiz detaylar Game of Thrones hayranlarının elinde kulağa çok mantıklı gelen bir teoriye dönüşebiliyor. Şimdi bu teorilerden biri daha sekizinci sezon çıkmadan yalanlanmış oldu.

Hatırlayacağınız üzere yedinci sezonda Daenerys Targaryen ve Cersei Lannister‘ın savaşına şahit olduk. Lannister ordusunun büyük bir yenilgi almasıyla Cersei kendilerine Golden Company ismini vermiş olan paralı askerleri kiralamayı düşünmüştü. Essos kökenli bu ordunun savaşta dengeleri değiştirmenin yanında Daenerys’e duygusal olarak da darbe vurabileceği düşünülüyordu. Bunun nedeni ise Golden Company etrafında şekillenen bir teori olmuştu.

Şimdiden yanlış olduğu anlaşıldı

Kısaca hatırlatmak gerekirse Golden Company askerlerine Daenerys’in eski aşıklarından Daario Naharis‘in liderlik edeceği düşünülüyordu. Onun Westeros‘a geleceği ve arkada bırakılmanın intikamını Cersei ile ortaklık kurarak alacağı söyleniyordu. Fakat bu teorinin bir zayıf noktası bulunuyor: Daario normalde Second Sons grubuna liderlik ediyor. Üstelik Second Sons ve Golden Company rakip olmalarıyla tanınıyor. Fakat teorinin temeli Game of Thrones’un bu beklenmedik gelişmeyle izleyicileri şaşırtacağına dayanıyordu.

Giderek popüler bir hal alan bu teori sekizinci sezon başlamadan yalanlanmış oldu. Watchers on the Wall sitesinin haberine göre Marc Rissmann sekizinci sezonun oyuncu kadrosuna dahil oldu. Alman oyuncunun Golden Company askerlerinin liderini canlandıracağı söyleniyor. Böylece Game of Thrones’un sağ gösterip sol vuracağını iddia eden teorinin pek de sağlam temelli olmadığı anlaşıldı.