reklamı kapat

POPÜLER

Sansa Stark

Game of Thrones finali öncesi Sansa Stark teorisi

Game of Thrones finali yaklaşırken hayranların teorileri de giderek çoğalıyor. Finalde dengeleri belirleyeceği düşünülen isimlerden biri de Sansa Stark.

Sansa Stark‘ın sezonlar boyunca geçirdiği değişim zaten ortada. Bunun yanında onun gerçek bir Stark olduğunu, ailesine ve Winterfell’e büyük önem verdiğini de biliyoruz. Fakat diğer Starkların aksine King’s Landing‘de uzun zaman geçiren Sansa amacına ulaşmak için etik olmayan yolları kullanmaktan da çekinmeyen bir karakter. Öte yandan sekizinci sezonla birlikte onun Daenerys Targaryen‘den hiç hoşlanmadığını da biliyoruz. Jon’un aklının aşk yüzünden karıştığını ve Winterfell’i gereksiz yere tehlikeye attığına inanıyor. Jon Snow‘un asıl kimliğini öğrenmesiyle birlikte bu endişenin tavan yaptığını düşünmek çok da yanlış olmaz.

Game of Thrones’un geçtiğimiz bölümünde Daenerys Targaryen’in ordusu Euron Greyjoy‘un saldırısına uğradı. Bu durum dizinin hayranlarının kafasında yeni bir soru işareti yarattı. “Cersei ve dolayısıyla Euron Greyjoy, Daenerys Targaryen’in ordusunun Dragonstone’a gittiğini nereden biliyordu?” Hayranların düşüncesi bu bilgiyi Sansa Stark’ın Cersei Lannister’a ilettiği yönünde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Planın sahibi Sansa Stark

Normalde Sansa’nın Cersei’ye karşı büyük bir nefret beslediğini ancak zekasına da hayranlık duyduğunu biliyoruz. Öte yandan Daenerys’ten de hoşlanmayan Sansa Stark bu iki kraliçeyi birden ortadan kaldırmak istiyor olabilir. Winterfell, Daenerys Targaryen’in yanında yer alırken içeriden sızdırdığı bilgilerle iki kraliçenin birbirini birbirine normalden fazla zarar vermesini sağlayıp, Winterfell’in geleceğini garantiye almak istemesi çok şaşırtıcı olmaz. Elbette bunu nasıl yaptığı, Cersei’nin ona neden inandığı gibi sorular da gündeme geliyor. Fakat teori bu detaylara girmiyor.

İlginizi çekebilir

8. sezon 5. bölüm fragmanı