reklamı kapat

POPÜLER

Captain America

Avengers Endgame finalindeki Captain America gizemi

Avengers Endgame filminin spoiler yasağının hafta başında kalkmasıyla birlikte merak edilen detaylar da yanıt buluyor. Russo kardeşlerin yanıt verdiği sorulardan biri Captain America etrafında şekilleniyor.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Avengers Endgame’e dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Bildiğiniz gibi Avengers Endgame filminin finalinde Steve Rogers geçmişte kalmayı tercih etti. Hayatını Peggy Carter ile geçiren kahramanımız günümüzde yaşlı bir adam olarak karşımıza çıktı. Ortalama 140 yaşında olduğunu tahmin ettiğimiz Steve Rogers’ın sahnesi pek çok izleyiciyi şaşırttı. Aynı zamanda Sam Wilson‘ın Captain America ismini devralmasına da vesile oldu. Bu sahneyle ilgili en fazla merak edilen soru ise Steve Rogers’a kimin hayat verdiğiydi. İzleyicilerin bir kısmı Chris Evans’ın yaşlandırıldığını düşünürken, kimileri karakteri başka birinin canlandırma ihtimali üzerinde duruyordu. Russo kardeşler bu çok merak edilen soruyu sonunda yanıtladı.

Son Captain America sahnesi

Avengers Endgame’in yönetmenliğini üstlenen Joe ve Anthony Russo, Entertainment Weekly‘e konuştu. Yaşlı Steve Rogers’a Chris Evans‘ın hayat verdiğini açıkladılar. Bu sahnede makyajla yaşlandırma tekniklerinin yanı sıra görsel efektlerin de yardımını kullandıklarını açıkladılar. Bunun yanında Chris Evans’ın biraz daha yaşlı gibi konuşarak karakterin gerçekçiliğini desteklediğini ifade ettiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel stüdyoları daha önce benzer bir yöntemi Captain America Civil War filminde kullanmıştı. Peggy Carter’a hayat veren Hayley Atwell benzer bir şekilde yaşlandırılmıştı.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı