reklamı kapat

POPÜLER

honda

Honda geleceğe yatırım yapmaya devam ediyor

Japon otomobil üreticisi Honda, otomotiv dünyasının elektriğe geçiş sürecini yakından takip ediyor. Markanın, ‘Elektrikli Vizyon’ stratejisi kapsamında 2025 yılına kadar tüm modellerinin elektrikli olması planlanıyor.

Honda, Avrupa pazarına yönelik ‘Elektrikli Vizyon’ stratejisinin kapsamını genişletmeye devam ediyor. Tamamen elektrikli ilk şehir otomobilinin ismini ‘Honda-e’ olarak açıklayan üretici, yeni nesil Jazz modelini ise Intelligent Multi-Mode Drive (i-MMD) teknolojisine sahip hibrit güç ile yollara çıkaracak. Honda’nın “Elektrikli Vizyon” strateji kapsamında 2025 yılına kadar Avrupa satışlarının yüzde 100’ünün elektrikli araçlardan oluşturulması hedefleniyor. 2019 Cenevre Otomobil Fuarında üretime hazır olan prototipi sergilenen Urban EV Concept’inden geliştirilen ilk model olarak tasarımı ve teknolojisiyle öne çıkıyor. Avrupa genelinde 22 bin adedin üzerinde talep alan kompakt boyutlu elektrikli otomobil Honda-e, sportif arkadan çekişli formunun yanı sıra güç aktarma sistemleriyle de Honda’ya özgü sürüş dinamikleri sunuyor.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda yeni modelleri ile Tokyo Otomobil Fuarı’nda olacak

Honda’nın popüler küçük hatchback modeli olan Jazz’ın yeni neslinde kullanıma sunulacak olan i-MMD hibrit sistemi, yeni CR-V’nin hibrit versiyonunda da bulunuyor. Sürüş koşullarındaki yüksek verimlilik seviyesi ile Avrupa genelinde başarısını kanıtlayan i-MMD hibrit sistemi, Honda’nın 2025 yılı ‘Elektrikli Vizyon’ stratejisi kapsamında Jazz modelinin yeni neslinde yer alacak. Yeni nesil  Jazz’ın uluslararası ilk gösterimi ise Tokyo Otomobil Fuarı’nda olacak.

İlginizi çekebilir

Yeni CR-V çarpışma testi sonucu