reklamı kapat

POPÜLER

LEGO Honda Civic Type R

Parçalar bir kez daha gerçeğe dönüştü; LEGO Honda Civic Type R [Video]

Her biri birbirinden profesyonel bir ekip tarafından hummalı çalışmanın ardından karşımıza çıkan LEGO Honda Civic Type R, detaylarıyla büyülüyor.

Ürün çeşitliliği konusunda hemen her yaştan meraklısına hitap etmeyi başaran LEGO, son dönemlerde otomobil dünyasında daha çok gündeme geliyor. McLaren ve Bugatti gibi devlerin amiral gemisi niteliğindeki modellerini, gerçek boyutlarla LEGO formatına taşıyan tasarımcıların yüzümüzde yarattığı tebessüm de es geçilemez nitelikte. Listeye bugün itibarıyla eklediğimiz son projenin ardından son jenerasyon Honda Civic Type R, LEGO formuyla 1:1 ölçekle karşımıza çıkıyor. Bu alanda profesyonel isimler arasında yer alan Ryan McNaught ve 9 kişinin içerisinde bulunduğu ekip tarafından tamamlanan Civic Type R, 1.300 saatlik işçiliğin ardından son haline getirilmiş durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aktif bölümler es geçilmedi

Daha önce yapılan benzer girişimlerde olduğu gibi Civic Type R projesinin temeli de çelik bir altyapının üstüne şekilleniyor. Yapım sürecinde 320.000‘in üzerinde parçadan faydalanıldığını gördüğümüz projede; ön farların, sinyallerin ve sis farlarının çalışır halde tercih edilmesinin ortaya koyduğu hava da es geçilmeyecek noktalar arasında. Işıklandırma gruplarının, geliştirilen bir yazılımla akıllı cihazlar üzerinden kontrol edilebildiğini yeri gelmişken belirtmeden geçmeyelim. Yapılacan ilk gösterimin ardından bundan sonraki farklı etkinliklerde meraklılarıyla buluşacak olan LEGO Honda Civic Type R’ın ilk durağı 28 Nisan’da Avustralya olacak.

İlgili video

Kumanda edilebilir Ford Mustang LEGO projesi