reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

Westeros odaklı yeni Game of Thrones dizisinden üzücü haber

Game of Thrones 8. sezon ile hikayeye bir nokta koysa da, HBO Game of Thrones’un evreninde geçen birden fazla yapım üzerine çalışıyordu. O yapımlardan biri için üzücü haber geldi.

Game of Thrones 8. sezon bölümleri ile final sezonuna başladı. İlk iki bölümü geride bıraktığımız dizi her pazar yayınlanmaya devam ediyor. Ancak maceranın tamamlanması için pek vakit kalmadı. Toplamda altı bölüm sürecek olan final sezonu artık bu sayfayı kapatmaya hazır. Ancak HBO, Game of Thrones’un hayran kitlesini kaybetmeye hazır değil. Nitekim dizinin final sezonu yayınlanmadan aylar önce birden fazla yeni spin-off dizi üzerine çalıştıklarını duyuran HBO, o dizilerden birinin ipini ise çekmiş. Dizinin yaratıcısı ve yazarlarından Bryan Cogman THR‘a verdiği röportajda üzücü haberi de paylaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Westeros’la işim bitti”

Cogman kendi hazırladığı spin-off dizisiyle ilgili şunları söylüyor: “Benim geçmişi anlatan dizim gerçekleşmiyor ve gerçekleşmeyecek de. HBO farklı bir yol izlemeye karar verdi. Şimdilerde Amazon için çalışıyorum ve onlara dizilerinde yardımcı oluyorum. O yüzden bu benim için bir veda aynı zamanda. Westeros’la işim bitti.

Cogman’ın geçmiş hikayelere odaklı serisi ilk olarak Eylül 2017’de karşımıza çıkmıştı. Kitapların yazarı George R.R. Martin bu serinin Westeros tarihinin heyecanlı bir zaman dilimini ele aldığını kaydetmişti. Bunun yanı sıra HBO dört potansiyel geçmiş hikayesi üzerine çalıştığını da açıklamıştı. Nitekim şimdilerde Naomi Watts’ın başrolünü üstlendiği ve mevcut zamandan 5.000 ila 10.000 yıl öncesini konu alan dizinin çekimleri üzerine çalışılıyor. Cogman’ın dizisi iptal edilse de diğer 3 dizi için şimdilik net bir açıklama bulunmuyor.

İlginizi çekebilir

8. sezon 3. bölüm fragmanı