reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame filminden sonra hayranların yaşadığı üzüntü [Spoiler içermez]

Vizyon macerası başlayan Avengers Endgame, 11 yıldır süregelen Marvel geleneğini bozuyor. Hayranlar ise büyük bir inkarla bu geleneğin bozulduğunu kabul etmek istemiyor.

2008’den bu yana Marvel, Avengers Endgame filmine kadar, sinematik evrendeki filmlerin sonuna gerek gelecek yapıma dair ipucu içeren, gerek komedi unsuru barındıran ek sahneler koyuyordu. Ancak yeni filmle beraber 22 filmlik devasa seriye nokta koymaya hazırlanırken Endgame’de ek sahnenin olmayacağı da ortaya çıktı. İncelemelerde hayranlara “görsel bir ek sahne” olmadığı da söyleniyor. Ancak burada yazdığımız haberde “görsel değil ancak işitsel çok kısa bir ses sekansı” olduğundan bahsetmiştik. Yine de bu elbette böylesine bir filmin ardından hayranlar için yeterli değil. Zira Endgame sonrası dördüncü evrenin izleyeceği vizyonu tahmin etmek hiç ama hiç kolay değil. Bunu açık etmek istemeyen Marvel Studios da gelecek yapımlara dair “reklamsı” bir tanıtımdansa hikayeye hak ettiği gibi bir final bahşediyor. Ancak hayranlar yaşadıkları üzüntüyü dile getirmeden duramıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Herkes biliyordu ancak yine de bekledik”

Bazı hayranlar filme bilinçli gittikleri halde ek sahne için beklediklerini kaydederken bazıları da daha gitmeden “Russo kardeşler ne derse desin filmin en sonuna kadar bekleyeceğim.” diyerek yorumda bulunuyor. Öte yandan sinemaların gelen izleyicileri ek sahne olmadığı konusunda da uyardığı kaydediliyor. Durumdan habersiz olan hayranlar ise yaşadıkları şaşkınlığı dile getiriyor.

Böylesine ağırlığı olan bir filmin ardından ek sahne koymamak sadece gelecek yapımlara ilişkin ipuçlarını korumak değil aynı zamanda 11 yıllık çalışmaya duyulan emekle de alakalı bize göre. Çünkü perde kapandığında konuşulan şey yeni bir yapım değil yine Avengers Endgame ve yarattığı duygular olmalı diye düşünmeden de edemiyoruz.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame fragmanı