reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame filminin sonundaki sesin gizemi çözüldü

Avengers Endgame filminin vizyona girmesiyle birlikte kafalarda yeni soru işaretleri oluştu. Filmin sonunda yer alan gizemli sesin ne anlama geldiğini ise sonuçta öğrendik.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Avengers Endgame filmine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Bildiğiniz gibi Marvel stüdyoları Avengers Endgame ile birlikte önemli geleneğine ara veriyor. Normalde MCU filmlerinin sonunda mutlaka iki ekstra sahne yer alırdı. Ancak Avengers Endgame’de final sonrası sürpriz sahne yok. Onun yerine önce oyuncuların isimleri, karakterleri ve imzalarının yer aldığı bir sekans izliyoruz. Eğer filmin sonuna kadar beklerseniz de klasik Marvel logosunun üstünde gizemli bir ses yer aldığına şahit oluyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu ses metalin çekiçle şekillendirilmesini andırıyor. İzleyicilerin büyük bir kısmı bu sesin ne anlama geldiğini merak ediyordu. Sonradan anlaşıldı ki bu ses aslında Iron Man’in ilk kostümünü tasarladığı ana gönderme yapıyor. Hatırlarsanız Tony Stark bir mağarada hapsedildiğinde istenen silahları yapmak yerine ilk Iron Man zırhını tamamlamıştı. Bu zırhı şekillendirdiği sahnedeki ses klibinin Avengers Endgame filminin sonunda kullanıldığı fark edildi. Bu sesi Iron Man’in dönüşü yakın şeklinde yorumlayanlar olsa da, bunun sadece bir saygı duruşundan ibaret olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Avengers End game tanıtımı