reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Volkswagen Golf

Yeni Volkswagen Golf ve çözülemeyen yazılım sorunları!

Yeni Volkswagen Golf için daha önce söylentileri gelen can sıkıcı bilgiler bu sefer resmi ağızdan duyuldu. Modelde ciddi yazılım sorunları yaşanıyor.

MK8 kodlu yeni Volkswagen Golf, normalde 2019 Frankfurt otomobil Fuarı kapsamında tanıtılacaktı. Daha sonra ertelenen ve 2020’nin başına bırakıldığı söylenen otomobil, bu ertelemeyi yazılım sorunları nedeniyle almış durumda. Şirket yetkilisi Juergen Stackmann tarafından verilen bilgiye göre aracın yazılımsal altyapısında yaşanan sorunlar halen çözülemiyor. Daha önce hiç böylesine geniş çaplı bir yazılım sorunu yaşamadıklarını belirten Stackmann, yazılımsal olarak sağlam bir altyapının gelecek için çok önemli olduğunu belirtiyor. Peki neden yazılım bu kadar büyük bir sorun oluşturuyor? Söylendiği kadarıyla yeni Volkswagen Golf, Tesla araçlar gibi kendisini uzaktan güncelleyebilecek. İşte bu yeni altyapıda ciddi problemlerin olduğu belirtiliyor. Özellikle güvenlik konusunda ciddi çalışmalar yapan ve bağlantılı olarak sorunlar ile karşılaşan firma, yeni döneme girmekte oldukça zorlanıyor gibi görünüyor. Bir akıllı telefondan tam 10 kat daha fazla satır kodun yazıldığı otomobil, bu tarafta sorunsuz olana kadar karşımıza çıkmayacak izlenimi yaratıyor. Juergen Stackmann, “kullanıcıların telefonları bozulursa çok sinirlenirler. Ancak otomobil çok daha başka ve kritik” açıklamasını yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Volkswagen Golf tasarımsal olarak devrim yapmıyor

Hatırlamak adına araç mevcut Golf’ten aşırı farklı değil. Yeni araçta Golf’ün son yıllardaki modern çizgisini devam ettiren firma, ufalttığı far takımıyla daha dikkat çekici bir ön tasarım karşımıza çıkarıyor. Genel olarak daha keskin ve köşeli bir yapısı bulunan otomobil, direkt olarak kapıdan çıkan aynalarıyla da fark yaratıyor. Mevcut modellerde kullanılan platformun güncellenmiş hali olan MQB Evo sayesinde Yeni Volkswagen Golf biraz daha büyük bir dingil mesafesine sahip olacak ve bu sayede arkadaki yolcuların diz mesafesi artacak.

İlginizi Çekebilir

Kapı kolu olmayan Tesla Roadster’ın kapıları böyle açılıyor