reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Golf e-Golf eGon
Volkswagen Golf e-Golf eGon
Volkswagen Golf e-Golf eGon
Volkswagen Golf e-Golf eGon
Volkswagen Golf e-Golf eGon
Volkswagen Golf e-Golf eGon

Karşınızda dünyanın en “açık” Volkswagen Golf modeli [Galeri]

07 Mayıs 2019

Avrupa’da ve Türkiye’de oldukça popüler otomobil modellerinden Volkswagen Golf, bugün ilginç bir haberle gündemde yer alıyor.

Volkswagen, kısa süre önce başlıkta da dediğimiz gibi dünyanın en “açık” Volkswagen Golf modelini hazırladı. Golf’ün elektrikli versiyonu olan e-Golf için hazırlanan bu proje, otomobil tutkunlarının dikkatini çekecek türden. Firmanın eğitim ve sergileme için hazırladığı bu özel model, önemli olarak tamamen sürülebilir yapıda. Gövde panelleri haricindeki hemen hemen tüm parçalarını koruyan modele verilen isim ise eGon. Elektrikli otomobillerin işleyişi hakkında özellikle bu alanda çalışacak genç mühendisler için harika duran eGon, birçok parçası üzerinde özel QR kodları taşıyor. Bu QR kodları akıllı telefon ya da tabletlerden taranarak parçanın çalışma süreci görsel olarak izlenebiliyor. IdeenExpo kapsamında sergileneceği de belirtilen eGon, elektrikli araçlardaki kompleks yapıyı ve mühendisliği görmek adına güzel bir örnek oluşturuyor.

Volkswagen Golf e-Golf eGon

Yeni Volkswagen Golf yazılım sorunları yaşıyor

Evet firma yeni MK7 Golf ile ciddi yazılım sorunları yaşıyor. Bunları tam olarak çözmeden çıkışı yapmak istemeyen ve çıkışı erteleyen Volkswagen, Tesla’nın standart hale getirdiği “uzaktan güncelleme” konusunda ciddi sorunlar yaşadığını belirtiyor. Yazılım altyapısını mükemmel hale getirmek için çalışan firma, bir yandan elektrikli gelecek için de çalışmalar yapıyor. ID takısı altında birçok tamamen elektrikli otomobil geliştiren dev üretici, bu alanın en iddialı Avrupa merkezli üreticileri arasında başı çekiyor.

İlginizi Çekebilir

Tesla altyapısına sahip Beetle