reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3
Tesla Model 3

BMW, Audi ve Mercedes-Benz’i küçük düşüren Tesla’dan büyük Avrupa başarısı

Elon Musk‘ın elektrikli otomobil şirketi Tesla, Avrupa’da yaptığı satışlar ile Alman devlerini adeta küçük düşürüyor. Dev isimler Model 3 karşısında çaresiz.

Uzun süredir resmi olarak Avrupa’da da satılan Tesla Model 3, burada gerçekten çok büyük ilgi görüyor. Amerika pazarında olduğu kadar Avrupa’da da dikkat çeken otomobil, artık BMW, Audi ve Mercedes-Benz‘in gözünü korkutacak satış rakamlarına ulaşıyor. Açıklandığı kadarıyla mart ayında BMW 3 serisi, Audi A4 ve Mercedes-Benz C-Class‘tan daha iyi satan Tesla Model 3, bu açıdan hem firmanın hem de kullanıcıların yüzünü güldürüyor. En düşük Amerika fiyatı 39.500 dolar seviyesinde olan tamamen elektrikli otomobil, girdiği her pazarda büyük ses getiriyor. Mart ayında toplam 15.755 adet satılan araç, hatırlarsınız şubat ayında da Avrupa’nın en çok satan sedan otomobili olmayı başarmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model 3 neden bu kadar başarılı oluyor?

Çünkü bu otomobil “aşırı” yenilikçi yapısıyla özellikle gençlerin ilgisini çekiyor. Yeni nesil artık geleneksel markalardan biraz uzaklaşmak, teknoloji ile donatılmış adeta bir bilgisayar gibi görev yapan Tesla otomobillere yöneliyor. Elektrikli otomobil altyapısının getirdiği avantajlarıyla fark yaratan Model 3, tasarımsal olarak da gerçekten çok güzel görünüyor. Her deneyenin hayran olduğu otomobil, eğer istenirse ve ekstra ödeme yapılırsa gelişmiş “otomatik pilot” altyapısıyla da satın alınabiliyor. Elon Musk’ın çok ciddi şekilde öne çıkardığı marka, son çeyrekte zarar açıklamasına rağmen büyümeye devam ediyor. Çin’de yeni bir fabrika yapılıyor buna ek olarak bir de Tesla Avrupa fabrikası planlanıyor. Avrupa fabrikası yapıldığı zaman fiyatların düşeceği, satışları ise daha çok artacağı söyleniyor.

Peki BMW, Audi ve Mercedes-Benz, bu Tesla yükselişine hiç mi cevap vermeyecek? Elbette hayır. Üç dev isimden de Tesla model ailesine rakip birçok elektrikli otomobil model geliyor. Bu konuya özellikle Mercedes-Benz çok büyük ağırlık veriyor. Firma hemen her ürün gamında bir elektrikli otomobil sunmaya hazırlanıyor. Bunun için çok büyük yatırımlar yapılıyor.

İlgili Video

Model işte böyle üretiliyor