reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3 Truckla

Tesla Model 3 kamyonete dönüştürüldü; karşınızda Truckla [Video]

Elektrikli otomobil pazarının en önemli araçlarından Tesla Model 3, dünyaca ünlü YouTuber Simone Giertz ve arkadaşları tarafından kamyonet haline getirildi.

Hazırladığı birbirinden ilginç robot modelleriyle büyük ses getiren Simone Giertz, bu sefer çok farklı bir proje ile karşımıza çıktı. Tesla’nın yapmadığını yapan Gierzt ve birçoğu YouTuber olan diğer çalışma arkadaşları, Model 3’ü bir kamyonet haline getirdi. Büyük bir emek sonucunda ortaya çıkan bu ilginç kasalı Model 3’e Truckla adını veren Gierzt, otomobil dünyasında oldukça ses getirmiş durumda. Tüm yapım sürecini aşağıda izleyebileceğiniz proje, Tesla’lar için yapılmış en büyük modifikasyonlar arasında yer alıyor. Kendi kamyonet modeli oldukça merak edilen Tesla’nın, bu hamleyi ne zaman atacağı çok merak ediliyor. Şu an ürün gamında Model S, Model 3 ve Model X yer alan firma, yakında Model Y‘yi yollara çıkarmaya hazırlanıyor. Firma ayrıca kamyon Semi ve süper spor Roadster üzerinde de aktif olarak çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model 3, geçtiğimiz aylarda Avrupa pazarına darbesini vurdu

Bir anda Avrupa’nın en çok satan elektrikli otomobili halini alan Tesla Model 3, en son açıklanan rakamlara göre satış konusunda Mercedes C-Class, Audi A4 ve BMW 3 serisini bile geçmiş durumda. Bu açıklamanın yapıldığı tarihte 3.657 adet satılan model, Renault Zoe ve Nissan Leaf’in toplam satış rakamını da geride bırakmıştı. Avrupa pazarı için “plug-in hybrid” kategorisinde şubat lideri Mitsubishi Outlander olarak görünüyor. Devamında Volvo XC60, BMW 5 serisi ve Kia Niro PHEV yer alıyor. Aradan geçen zamanda Model 3’ü farkı daha da açtığı tahmin ediliyor.

Projenin yapılış videosu: