reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Kanada polisinden heyecanlandıran Tesla Cybertruck paylaşımı

Ontario Eyalet Polisi, elektrikli otomobil severleri oldukça heyecanlandıracak bir Tesla Cybertruck paylaşımı yaparak geleceğe hazırlık yapıyor.

Tesla araçlarının tüm dünyada polis teşkilatları arasında oldukça popüler olduğunu görmeye başlıyoruz. Örneğin, Ontario Eyalet Polisi daha geçtiğimiz aylarda bir Tesla Model X polis aracı konseptini yayınlamıştı. Elon Musk dahil olmak üzere tüm otomobil severlerin ve yerel halkın dikkatini çeken paylaşım uzun süre gündemde kalmıştı. Ancak şimdi eyalet polisi daha da heyecan verici bir paylaşım ile karşımıza çıkıyor. Polis stickerları ile süslenmiş, elektrikli kamyonet Cybertruck bir devriye arabası olarak hayal edilmiş. Eyalet polisleri yapılan paylaşımda markanın CEO’su Elon Musk’a Cybertruck ve Model X modellerinden hangisinin polisliğe daha çok yakışacağı sorulmuş. Musk ise Twitter üzerinden aldığı milyonlarca etkileşim sebebiyle konuşmaya henüz katılmamış. Ontario eyalet Polisi’nin önceden tanıttıkları Model X konseptini kullanıp kullanmadıkları ise belli değil. Dolayısı ile bu paylaşımların şimdilik sadece eğlence amaçlı olduğu düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Polis departmanları arasındaki Tesla rekabeti

Hatırlatmak gerek ki Tesla’nın kendi deposundan alınan bir Model S, Fremont Emniyet Müdürlüğü tarafından devriye aracına dönüştürmüştü. Lüksemburg Polisi de iki adet Model S sedanını devriye arabalarına dönüştürmüştü. Ancak henüz hiçbiri dünyanın en büyük Tesla polis devriye aracı filosu olan İsviçre’yi geçemedi. İsveçli polislerde tam 7 adet Model X SUV mevcut.  Anlayacağınız bu iş polis departmanları arasında tatlı bir rekabet konusu bile oldu.

İlginizi çekebilir

Altı silindirle 414 beygir güç; 2020 Porsche 718 ailesi kontak açmaya hazır

İLGİLİ HABERLER