reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck elektrikli pickup
Tesla Cybertruck elektrikli pickup
Tesla Cybertruck elektrikli pickup
Tesla Cybertruck elektrikli pickup
Tesla Cybertruck elektrikli pickup
Tesla Cybertruck elektrikli pickup
Tesla Cybertruck elektrikli pickup

Tesla Cybertruck tanıtıldı; işte Elon Musk’ın yeni gözdesi, hayalet uçak F-117’yi akıllara getiren elektrikli pickup

 - Güncelleme: 23 Kasım 2019 22:44

Uzun süredir merakla beklenen Tesla Cybertruck elektrikli pickup tanıtıldı. Tasarımıyla birçok kişide hayal kırıklığı yaratan modelin tüm detaylarına gelin yakından bakalım;

Los Angeles’ta düzenlenen etkinlikte görücüye çıkan elektrikli pickup Tesla Cybertruck, firmanın orijinal Roadster, Model S, Model X, Model 3, Semi, yeni Roadster ve Model Y sonrasında ürün gamına dahil olan en yeni modeli konumunda. Elon Musk’ın uzun süredir müjdesini verdiği ve heyecanlandırdığı Cybertruck, ABD pazarı için çok büyük önem arzeden bir araç konumunda yer alıyor. Ancak aracın birçok kişiye göre bu tasarımla çok da bir şansı bulunmuyor. Aşırı köşeli tasarımıyla hayalet uçak F-117‘yi akıllara getiren “aşırı” fütüristik elektrikli pickup, birçok bekleyenini tasarım konusunda hayal kırıklığına uğratmış durumda. Tesla’nın neden alıştığımız yuvarlak hatlara sahip bir tasarım dilini tercih etmedi anlaşılmayan araç, içerisinde Model 3 gibi yatay konumlandırılmış 17 inç boyutunda bir dokunmatik ekran ve yeni Roadster gibi yarım direksiyon ile karşımıza çıkıyor. Arkada olduğu gibi önde de üç kişiyi taşıyabilecek şekilde tasarlanan toplam altı kişilik elektrikli pickup, geniş bir cam tavana sahip. Tesla Armor Glass isimli darbelere dayanıklı sağlam camlar üstüne kurulan Tesla Cybertruck, yere tamamen inebilen arka kasa kapağıyla yüklemeyi oldukça kolay hale getiriyor.

Tesla Cybertruck elektrikli pickup
Tesla Cybertruck elektrikli pickup
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck oldukça güçlü bir elektrikli pickup

Aracın tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Açıklandığı kadarıyla araç en güçlü versiyonu ile 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor ve 6,3 ton gibi oldukça yüksek bir çekme gücü getiriyor. Araçta pil konusunda ise üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri kişilere 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. 250kW hızlı şarj desteği de taşıyan Cybertruck, tahmin edebileceğiniz üzere hemen satışa çıkmıyor. 2021 sonunda üretime sokulacak, 2022’de de elde edilebilir olacak denilen Tesla Cybertruck, 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip. Diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip. Aracı otomatik pilot eklemek içinse 7 bin dolar verilmesi gerekecek.

İlginizi Çekebilir

Elektrikli otomobil dünyasının en yenilerinden