reklamı kapat

POPÜLER

Trefecta RDR elektrikli bisiklet

Adeta “tank” gibi elektrikli bisiklet: Trefecta RDR [Video]

Elektrikli bisiklet dünyasına gerçek anlamda “tank” gibi bir model eklendi. Destek arayan Trefecta RDR, gerçekten çok iddialı görünüyor.

Elektrikli bisiklet pazarı gelişiyor. Hemen her gün farklı modeller karşımıza çıkıyor. Bunların en yenisi Trefecta RDR, Indiegogo üstünde tam 175 bin euro toplamayı hedefliyor. Şimdiye kadar 53 bin euro toplayan bisiklet, 250W, 500W ve 920W olmak üzere üç farklı motor ile alınabiliyor. Her üç motorda da 120 Nm tork sunan ve 1.480wh pil üstüne kurulan bisiklet, açıklandığı kadarıyla tek şarjla 200 km yol yapabiliyor. Pilinin yüzde 100 doluluğa 3 saatte ulaştığı söylenen pedal destekli bisiklet, 45 km/s hıza çıkabiliyor olmasıyla da dikkat çekiyor. Bu aracın teknik detayları kadar tasarımı da dikkat çekiyor. Sayfada da görebileceğiniz üzere gövde tasarımı birçok benzerinden çok daha kaslı ve heybetli olan Trefecta RDR, önde ve arkada disk frenler (ABS sistemi bile var) kullanıyor. İstenirse ikinci kişiyi taşımak için de kullanılabilen model, şehire de uygun ancak spesifik olarak araziye odaklanıyor. Gövdesinin ana bölümüne bir boya uygulanmayan ve bu şekilde daha iddialı görünen elektrikli bisiklet, 26 inç ya da 27,5 inç olmak üzere iki farklı jant boyutuyla elde edilebiliyor.

Trefecta RDR elektrikli bisiklet
Trefecta RDR elektrikli bisiklet
Trefecta RDR elektrikli bisiklet

Trefecta RDR elektrikli bisiklet ucuz değil

Evet bunun maalesef söylemek gerekiyor. Modelin Indiegogo üstünden açıklanan başlangıç fiyatı tam 6.990 euro seviyesinde. Daha üstteki 500W motorlu versiyon ise 8.450 euro gibi inanılmaz bir seviyede yer alıyor. Bağış üstünden alanlara 2020 Nisan ayında gelecek bisikletin tanıtım videosunu sayfanını üstünde izleyebilirsiniz.