reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli bisiklet

Modüler kullanım altyapısıyla fark yaratan elektrikli bisiklet: CROW [Video]

Elektrikli bisiklet pazarında sunulan seçenekler artıyor. Bu sefer Indiegogo üzerinde destek arayan CROW gündemde yer alıyor.

Elektrikli bisiklet pazarında ses getirmeyi başaran CROW, ilk olarak dört farklı versiyondan oluşuyor. Bu dört versiyonun ikisi alüminyum, diğer ikisi ise karbon fiber gövde üzerine kuruluyor. Bu arazi kullanıma özelleştirilen bisikletin en önemli özelliği ise taşıdığı motor sistemi oluyor. Bisikletin kalbinde pil ile elektrik motorunu bir araya getiren Fauza Evation sistemi yer alıyor. Bu pazarın en hafif ve kompakt boyutlu elektrikli aktarım sistemi, CROW modellerinde yukarıda da görebileceğiniz gibi çıkarılabilir yapıda kullanılıyor. Yani kişiler normal sürüş istedikleri zaman pil ve motoru bisikletten çıkarabiliyor. Bu da 3,3 kg’lık bir ağırlık avantajı getiriyor. CROW serisindeki en hafif bisikletin Fauza Evation bağlıyken 13,7 kg’lık bir ağırlığı bulunuyor ve bu da oldukça iyi görünüyor. Pedal destek modlarında kullanıma da bağlı olarak 80 km boyunca kişilere destek çıkabilen CROW elektrikli bisiklet ailesi, 3,5 saatte tamamen şarj edilebiliyor.

elektrikli bisiklet

CROW elektrikli bisiklet modelleri özenle hazırlanmış

Modeller için hazırlanan buradan ulaşabileceğiniz Indiegogo projesinde hedef 40 bin euro seviyesinde. Şimdiye kadar ise 19 bin euro civarında bir para toplanmış. Bisikletlere ulaşmak içinse en az 2.375 euroluk bağış yapmak gerekiyor. En üstte bu rakam 5.288 euro seviyesine kadar çıkış yapıyor.