reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Orijinal versiyon

Tesla Cybertruck

Orijinal versiyon

Tesla Cybertruck

Konsept siyah versiyon

Tesla Cybertruck

Konsept siyah versiyon

Tesla Cybertruck için açıklanan şaşırtıcı ilk rezervasyon rakamları

Tüm dünyanın halen en çok konuştuğu araç olan elektrikli pickup Tesla Cybertruck için Elon Musk ilk rezervasyon rakamlarını açıkladı.

Tasarımı genel olarak olumsuz anlamda inanılmaz ses getiren Tesla Cybertruck, buna rağmen talep görüyor. Çünkü teknik detayları ve bu detaylara nazaran fiyatı çok iyi bulunan elektrikli pickup, Elon Musk’ın paylaşımına göre şimdiye kadar 146 bin “rezervasyon” almayı başarmış durumda. Musk’a göre 100 dolarlık ödeme ile rezervasyon yapanların yüzde 42‘si çift motorlu versiyonu, yüzde 41‘i üç motorlu versiyonu, yüzde 17‘lik kesim ise tek motorlu versiyonu tercih etmiş. Elbette bu 146 bin kişinin Cybertruck‘ı kesin olarak satın alıp almayacağı bilinmiyor. Bu kişiler şimdilik “almak istediklerini belirterek” 100 dolara sıraya geçiyor. Ancak bu kişiler araçtan gerçekten satın alırsa, Tesla şu an 8 milyar dolardan fazla bir siparişi garantilemiş durumda. Bu durum aracın tasarımı ve sadece 2 gündür karşımızda olmasına rağmen inanılmaz görünüyor. Elon Musk buna herhangi bir reklam yapılmadan ulaşıldığını hatırlatıyor. Birçok farklı opsiyon sunulacak denilen Tesla Cybertruck, Musk’ın verdiği bir cevaba göre siyah renk seçeneğine de kavuşacak. Aracı özellikle “mat siyah” renkte alanların çok olacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck, performans konusunda çok iddialı

Aracın yukarıda da belirttiğimiz gibi tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Elektrikli pickup en güçlü versiyonu ile 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor ve 6,3 ton gibi oldukça yüksek bir çekme gücü sunuyor. Araçta pil konusunda da üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Cybertruck, 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip. Diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER