reklamı kapat

POPÜLER

Jay Leno Tesla Cybertruck Elon Musk

Tesla Cybertruck, Elon Musk’ın tünellerinde sürüldü [İzle]

Fütüristik elektrikli pickup Tesla Cybertruck, bu sefer Jay Leno ve Elon Musk’ın bir araya geldiği program ile gündemde yer alıyor.

Tasarımı günlerce tartışılan Tesla Cybertruck, zaman zaman halen gündeme gelmeyi sürdürüyor. Dış görünüşüne halen milyonların alışamadığı tamamen elektrikli pickup, bu sefer güzel gösterim ile karşımızda yer alıyor. Dünyaca ünlü Jay Leno’nun en son programına katılan CEO Elon Musk, bu program kapsamında Jay Leno ile birlikte dev aracı sahibi olduğu Boring Company‘nin açtığı tünellerden birisi içerisine soktu. Los Angeles altında yer alan bu test tünelinde araç ile kısa bir sürüş yapan Jay Leno, araçtan ve tünelden oldukça etkilenmişe benziyor. Daha yollara çıkmasına çok zaman olan araç, bu tasarımla bazı güvenlik problemleri nedeniyle her pazara gelmeyebilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck için bilinmesi gerekenler

Aracın yukarıda da belirttiğimiz gibi tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Elektrikli pickup en güçlü versiyonu ile 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor ve 6,3 ton gibi oldukça yüksek bir çekme gücü sunuyor. Araçta pil konusunda da üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Araç 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip. Diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip. 2021 sonunda üretime sokulacak, 2022’de de elde edilebilir olacak aracın en çok çift motorlu versiyonu isteniyor.

İlgili Video