reklamı kapat

POPÜLER

HP Reverb G2 VR başlığı

Oyuna odaklanan HP Reverb G2 VR başlığı tanıtıldı; işte fiyatı!

Sanal gerçeklik teknolojisi hayatımıza halen geniş çaplı olarak dahil olamıyor. Ancak yine de alana yatırımlar devam ediyor. Bunların en yenisi HP Reverb G2 VR başlığı  oluyor.

Sanal gerçeklik tarafında en son Half-Life: Alyx oyunu büyük bir heyecan yaratmıştı. Ancak Half Life’ın yenisi bile bu alanda bir patlama yaratmadı. Halen başlıkların fiyatları yüksek, VR oyunculuk herkese hitap etmiyor ve altyapı çok sağlam oyun sistemlerine ihtiyaç duyuyor. Ancak yukarıda da dediğimiz gibi alanda yeni donanımlar gelmeyi sürdürüyor. İşte burada karşımıza çıkan yeni HP Reverb G2 VR başlığı, HP ile yazılım devi Microsoft ortaklığında hayat bulmuş bir ürün. Half-Life: Alyx‘in arkasında yer alan Valve firmasının da destek verdiği Reverb G2, direkt olarak kurumsal alan değil oyunculara / oyuna hitap ediyor. Her göze 2160×2160 piksel çözünürlük sunan yani oldukça keskin bir görüntü sağlayan ürün, Windows Mixed Reality takip sistemi üzerine kuruluyor ancak barındırdığı dört adet kamera ile takip yeteneğini artırıyor. İlk sürümün önemli eksiklerinden arındırıldığı aktarılan VR başlığı, Oculus Touch’ın kontrolcülerini akıllara getiren konforlu iki adet kablosuz kontrolcü ile geliyor. Yerleşik bir hoparlör sistemine sahip olan başlık, harici sensörler ihtiyaç duymuyor olmasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Modelin kablosuz olmadığını da belirtmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Reverb G2 VR başlığı dikkat çekmeyi başardı

Gelelim bu oldukça standart bir tasarıma sahip olan modelin fiyatına. HP’nin Reverb G2 için istediği yurt dışı fiyatı 599 dolar seviyesinde yer alıyor. Valve ortaklığı nedeniyle pazardaki en iyi VR başlıklardan olan 999 dolarlık Valve Index‘den önemli detaylar taşıyan başlık, bu açıdan fiyat konusunda çok iyi bulunuyor. Başlığın Türkiye satışa hakkında ise henüz bir açıklama bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X

İLGİLİ HABERLER