reklamı kapat

POPÜLER

HP HP VR Backpack G2 giyilebilir bilgisayar
HP HP VR Backpack G2 giyilebilir bilgisayar
HP HP VR Backpack G2 giyilebilir bilgisayar

HP’den yeni “giyilebilir bilgisayar”: VR Backpack G2

HP’nin Computex 2019 kapsamında tanıttığı bir diğer ürün de giyilebilir bilgisayar VR Backpack G2 oldu. Cihaz oldukça güçlü donanımıyla dikkat çekiyor.

Sanal gerçeklik artık çok fazla dikkat çekmiyor. Ancak firmalar bu alanı henüz bırakmış değil. İşte bunlardan birisi de dev üretici HP. Firma, Computex 2019’da tanıtımını yaptığı VR Backpack G2 ile süreci her yere götürmeye kararlı görünüyor. Temel olarak bir çanta gibi giyebileceğiniz bilgisayar olan VR Backpack G2, ilk versiyondan çok daha gelişmiş bir seçenek konumunda. Ürün dediğimiz gibi özellikle teknik donanımıyla dikkat çekiyor. Ufak kasanın içerisinde Intel’in 8. jenerasyon Core i7 işlemci ve Nvidia RTX 2080 ekran kartı yer alıyor. Eskiye nazaran yüzde 30 daha yüksek güç ve yüzde 25 daha hızlı grafikler getirdiği belirtilen giyilebilir bilgisayar, istenirse masaüstünde de kullanılabiliyor. Bunun için bilgisayarın bir “dock” ünitesi bulunuyor. Bağlanacak Oculus Rift ya da HTC Vive VR gibi başlıklar için özel bir kablo toplama sistemi bulunan ürün, bu açıdan bulunduğunuz ortamda özgürce VR dünyasına adım atmanıza imkan tanıyor.

HP HP VR Backpack G2 giyilebilir bilgisayar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP VR Backpack G2 çok pahalı bir ürün

Model için açıklanan tam 3.300 dolarlık satış fiyatı gerçekten çok ama çok yüksek. Sadece VR yani sanal gerçeklik tarafına çok önem veren kişilere hitap eden bilgisayar sistemi, önümüzdeki yaz aylarında raflardaki yerini alıyor. Bu ürünün Türkiye’de resmi olarak satılması kesinlikle beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

En yeni başlıklardan