reklamı kapat

POPÜLER

MSI’dan “sırtüstü” bilgisayar trendine yeni alternatif

HP, sanal gerçeklik için üretilen özel tasarım bilgisayarlar konusunda yalnız değil. MSI da duyurduğu sırtüstü bilgisayarıyla sanal gerçekliğin geleceğini işaret ediyor.

Bilgisayarı sırtlanıp oyun oynama fikri her ne kadar şimdilik çok cazip görünmese de, sanal gerçeklik cihazlarının her yere dolanan uzun kabloları için daha iyi bir alternatif gelene kadar mutlak çözüm gibi görünüyor. MSI’ın Tayvan’da gerçekleşen Computex fuarında tanıttığı bilgisayar da bunu doğrular nitelikte. Görünen o ki oyun bilgisayarlarında yeni moda sırta giyilebilenler olacak.

backpack1

Bilgisayarın teknik özellikleri ise iddialı. 6’ncı nesil Intel Core i7 işlemciyle gelecek olan bilgisayarda NVIDIA GTX 980 grafik kartı yer alıyor. İki büyük pille çalışan bilgisayar, 60 ile 90 dakika arasında değişen bir kullanım süresine sahip. Pil değiştirilebilir olduğu için kullanım süresini uzatmak mümkün. Bilgisayarın üstünde HDMI portun yanı sıra iki adet USB 3.0 ve iki adet USB 2.0 girişi yer alıyor. Bunlar da Oculus Rift ve HTC Vive için yeterli giriş sağlıyor ancak fazlasını vermiyor. MSI Backpack PC, tıpkı HP’nin modeli gibi 5 kg’dan daha hafif bir ağırlıkla geliyor. Bilgisayarın fiyatı ve çıkış tarihi ile ilgili ise şimdilik bilgi bulunmuyor. Ayrıca HTC Vive’ın bağlantı aparatının da nereye konumlandırılacağı belirsiz gibi görünüyor.

İLGİLİ HABERLER