reklamı kapat

POPÜLER

ASUS VivoStick incelemesi

Küçük yapısı, kolay kullanımı ve bir bilgisayardan beklenen çoğu şeyi yapmayı sağlayan performansıyla ASUS Vivostick dikkatleri üzerine çekiyor.
Günümüzde bilgisayarların küçük boyutlara sahip olmasına alışsak da ilk bilgisayarlar için durum farklıydı. Neredeyse bir oda boyutunda olan bilgisayarlar hem günümüzdeki cihazlara göre çok daha yavaş çalışıyor hem de yüksek enerji tüketiyordu. Yarı iletken teknolojisi geliştikçe bilgisayarlar daha da küçük ve taşınabilir bir hale geldi. ASUS Vivostick, bilgisayarların geldiği noktaya en iyi şekilde gösteren cihazlardan biri. Küçük yapısına rağmen yeterli performans sunabilen Vivo, bilgisayarını her daim cebinde taşımak isteyenler için biçilmiş kaftan.

USB belleklerden biraz daha büyük bir yapıda olan ASUS Vivostick; televizyona, monitöre, kısaca görüntü aktarabilen her cihaza bağlanarak kullanılabiliyor. Kutudan çıkan HDMI aparatı ile bağlantı konusunda sorun yaşatmayan cihaz, çalışabilmek için adaptör yardımıyla prize takılmaya ihtiyaç duyuyor. Ayrıca yine kutudan çıkan VivoStick Holder adı verilen stand ile bilgisayar televizyonun yanına sabitlenebiliyor. MicroUSB kısmı sadece güç için kullanılabilirken bu girişin haricinde iki adet USB ve bir de kulaklık çıkışı bulunuyor.

Intel Atom x5-Z8350 işlemcisinden güç alan cihazda 2 GB RAM bulunuyor. 32 GB depolama alanının sunulduğu mini bilgisayar ile birlikte ASUS’tan 100 GB bulut depolama alanı hediye ediliyor ve böylece depolama bir sorun olmaktan çıkıyor. Bilgisayarın soğutulabilmesi için cihazın içerisinde küçük bir fan bulunuyor ve bu fan, kullanıcıyı rahatsız etmeden soğutma sağlıyor.

İLGİLİ HABERLER