reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai yeni spor konseptini sergiledi

Hyundai mühendislerinin geleceğin Hyundai otomobillerine yön vermek adına tüm yeteneklerini bol keseden sergilediği RM ailesi yeni üyesine kavuştu. RM16 N isimli konsept otomobil, asıl amacı bu olmasa da seri üretime daha yakın bir spor otomobil görünümünde.

Güney Koreli şirketin RM projesi, seri üretime geçecek otomobillerin mekanik açıdan takibini yapmak, yeni motorları denemek, kısacası araştırma-geliştirme sürecinde müstakbel yeni modellerin prototip halinde bir ön izlemesini yapmak gibi hedeflere sahip. Ferrari’nin XX programı gibi düşünebilirsiniz. O projenin yeni üyesi, RM14 ve RM15 modellerinin aksine yeni konsept “N” etiketi taşıyor. Bu da otomobilde artık Hyundai’nin N Performance bölümünün parmağı olduğunu gösteriyor.

Yere daha yakın ve uzun burnu, daha alçak tavanı ve daha büyük hava girişleriyle otomobil artık daha aerodinamik bir yapıya sahip. Karbon fiberle güçlenen gövde, ayarlanabilir spoiler, elektronik diferansiyeller, ayarlanabilir egzoz supapları ve virajlarda otomatik pozisyon alan sportif koltukları otomobilin geçirdiği teknolojik yeniliklerden. Kaputun altında hala 295 beygir güç üreten 2,0 litre hacimli ve 4 silindirli ünite yatsa da bu ünite artık elektrikli bir motorla destekleniyor.

İLGİLİ HABERLER