reklamı kapat

POPÜLER

MSI’dan dünyanın en hafif “sırtüstü” bilgisayarı: VR One

MSI‘ın, kullanıcılara VR deneyimini sonuna kadar hissettirmek ve çok daha iyi bir oyun platformu sunabilmek adına geliştirdiği bilgisayarının teknik detayları ortaya çıktı.

VR platformları kullanıcılar için gelişmeye ve yeni deneyimler sunmaya devam ediyor. Kullanıcıların daha aktif bir şekilde sanal gerçeklik oyunlarını oynaması adına projeler geliştiren firmalardan birisi de MSI. 2016 yılının başında görünmeye başlayan ve sanal gerçeklik sınırlarını sonuna kadar zorlayan oyun ekipmanları ile çok daha gerçekçi bir oyun deneyimi kullanıcıları bekliyor olacak. Sırtta taşınabilen yapısı ile yeni nesil platformlar ile kullanıcıları oldukça keyifli bir oyun deneyimi bekliyor.

Daha önceleri prototip olarak farklı üreticiler tarafından karşımıza çıkan “sırtüstü” VR oyun bilgisayarlarında, VR One referans olacak değerleri ile öne çıkıyor. Sadece 3,6 kg ağırlığı ile dünyanın en hafif VR bilgisayarı olma özelliğine sahip. Kullanıcılar 90 dakika boyunca kesintisiz bir şekilde sanal gerçeklik platform destekli oyunları VR One üzerinden oynayabilecek. MSI VR One, sanal gerçeklik deneyimini HTC Vive ile ortak geliştirerek sunuyor.

msivrone
Teknik özellikler kısmına baktığımızda da dikkat çekici değerler kullanıcıları bekliyor. NVidia GTX 1070 ekran kartının görev aldığı bilgisayarda Intel i7 işlemci yer alıyor. VR One üzerinde 1 adet HDMI, 1 adet mini-display ve 4 adet USB 3.0 çıkışı bulunuyor. MSI, oyun bilgisayarları için kilit noktalardan biri olan soğutma sistemi üzerinde de oldukça mesai harcamış. Ultra sessiz soğutma sistemine yer verilen VR One’da 9 adet soğutma kanalı bulunuyor. MSI VR One için özel tasarlanan denetim masasında ise kullanıcılar özelleştirilebilir ayarlar sayesinde kendi standartlarında oyun deneyimini ayarlama ayrıcalığına da sahip olacak.

msidragoncenter
Fiyatı hakkında henüz kesin bir açıklama yapılmasa da MSI VR One’ın ortalamanın üzerinde bir fiyat aralığında piyasaya sunulması bekleniyor.