reklamı kapat

POPÜLER

HTC sanal gerçeklik başlığı

HTC’nin yeni sanal gerçeklik başlığı hakkında son bilgiler

Bugün detaylarına burada ve burada ulaşabileceğiniz U11+ ve U11 Life akıllı telefonlarını görücüye çıkartan HTC, bağımsız çalışacak yeni sanal gerçeklik başlığı için de gün sayıyor.

HTC‘nin uzun süredir gündemde olan bağımsız sanal gerçeklik başlığı, kesin olarak gelen bilgilere göre 14 Kasım tarihinde lanse edilecek. Bağımsız takısını herhangi bir bilgisayar ya da akıllı telefona ihtiyacı olmamasıyla alan başlık, söylendiği kadarıyla gücünü Snapdragon 835‘den alacak. Yani güncel bir amiral gemisi akıllı telefon kadar güclü olacak ürün, Vive M ya da Vive Focus ismlerinden birisine sahip olacak. İsim konusu henüz netleşmeyen başlık, herhangi bir harici donanıma ihtiyaç duymadan içten dışa kafa takibi gerçekleştirebilecek. Vive VR’ın kontrolcüleriyle kullanılabileceği tahmin edilen cihaz, ekstra hiçbir kuruluma da ihtiyaç duymadan çalışabilecek. Her yerde kullanıma yönelik hazırlanan başlık aynı zamanda şirketin VR uygulama marketi Viveport erişimine de sahip olacak. Bu sayede içerik bulma gibi sorun yaşanmayacak.

HTC, bu sanal gerçeklik başlığı ile kitlelere ulaşacak

Resmi lansmanı Vive Developer Conference kapsamında yapılacak bağımsız sanal gerçeklik başlığı, şirketin yeni bir döneme girmesini de sağlayacak. Yeni ürünüyle daha fazla kullanıcıya ulaşabilecek olan firma, Vive VR’dan elde ettiği tecrübeyle de büyük ihtimal sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunacak.