reklamı kapat

POPÜLER

Oculus Rift S sanal gerçeklik başlığı

Yüksek çözünürlüklü OLED ekranıyla karşınızda yeni Oculus Rift S [Video]

Sanal gerçeklik dünyasına yeni bir model daha dahil edili. GDC 2019 kapsamında yeni Oculus Rift S sanal gerçeklik başlığı tanıtıldı. İşte detaylar;

Facebook’un sahibi olduğu Oculus, son dönemde çok fazla gündemde gelmiyor. Sanal gerçeklik tarafında HTC Vive modellerinin gerisine düşen firma, yeniden yükseliş yakalamak istiyor. İşte bunun için hazırlanan yeni Oculus Rift S, resmi olarak karşımızda bulunuyor. Alıştığımız standart bir tasarımı bulunan ürün için Lenovo ile ciddi ortak çalışmalar yapıldığı belirtiliyor. Aynı zamanda yeni başlık için Lenovo Legion oyun topluluğundan geri bildirim alan firma, oyuncuların isteklerini ciddi şekilde dikkate almış gibi görünüyor. Daha iyi bir ağırlık dengesine sahip olduğu belirtilen başlık, tek bir kablo üzerinden bilgisayarınıza bağlanabiliyor. Evet akıllı telefon temelli bağımsız bir seçenek olmayan Oculus Rift S, bünyesinde 2560×1440 piksel OLED ekranlar yer alıyor. Bu açıdan piksellerin sayılmadığı keskin bir oyun deneyimi getiren başlık, kameralarıyla içten dışa tarama yapabiliyor. Yanında özel olarak optimize edilen iki adet Oculus Touch kontrolcü gelen ürün, Passthrough+ özelliğiyle ortamınızı görmenize ve çevreye çarpmadan oyun oynamanıza imkan tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oculus Rift S kaça satılacak?

Toplam beş farklı sensöre ve yerleşik kulaklık girişine sahip olan sanal gerçeklik başlığı, 399 dolar fiyat etiketine sahip. Modelin çok yakında raflardaki yerini alması bekleniyor. Artık eskisi kadar dikkat çekmeyen VR dünyası, yine de yeni modeller ile güncel tutulmaya devam ediliyor.