reklamı kapat

POPÜLER

Oculus Rift’in paket fiyatına kalıcı indirim

Dün akşam düzenlediği etkinlik kapsamında detaylarına yer verdiğimiz 199 dolarlık, bağımsız çalışma özelliğine sahip yeni sanal gerçeklik başlığı Oculus Go‘yu tanıtan Facebook, aynı zamanda mevcut sanal gerçeklik başlığı Oculus Rift‘in de fiyatında kalıcı bir indirim gerçekleştirdi.

Bu dikkat çeken indirimi Oculus Rift’in beraberinde “Oculus Touch” kontrolcü, hareket algılama donanımı ve altı adet uygulamanın yer aldığı özel paket için gerçekleştiren Facebook, daha önce 499 dolara satılan pakete artık 399 dolar talep ediyor. Bu sayede sanal gerçeklik deneyimini eskiye oranla daha elde edilebilir hale getiren şirket, bahsi geçen paketi geçtiğimiz aylarda 599 dolar fiyat etiketiyle satıyordu. Ürünleri tek tek almak isteyenlerin. Geçen yıl satışa çıktığında Oculus Rift‘in kendisi için 599 dolar, kontrolcüler içinse 199 dolar ödemesi gerekirken, bu açıdan yeni yapılan indirim gerçekten çok ekonomik görünüyor. Bu tarafta ödenecek fiyatın düşmesi ise kişilerin Rift’i sorunsuz olarak çalıştıracak bilgisayarlara daha fazla yatırım yapabilmesinin önünü aralıyor.

Sanal gerçekliğin herkesin ulaşabileceği bir seviyeye getirmek isteyen ve bu yolda ciddi adımlar atan Facebook, bunu en iyi düşük fiyat sunarak yapabileceğini iyi biliyor ve bu tarz adımlar tüketiciler ile VR dünyasının geleceği için büyük önem arz ediyor.

VİDEO