reklamı kapat

POPÜLER

Bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yüklemenin pratik yolu

Fotoğraf platformu Instagram‘ı kullananlar genellikle fotoğraf ve videolarını önce düzenlemek istiyor. Bunun için mobil uygulamaların yanı sıra Photoshop gibi profesyonel programları tercih edenler de oluyor. Ancak kişisel bilgisayarınızda düzenlemeleri yaptıktan sonra bu fotoğrafı paylaşmanın tek bir yolu var: Fotoğrafı akıllı telefonunuza aktarmak. Bu düzenin daha pratik bir hal alabilmesi için Instagram’ın masaüstünden yükleme yapmaya müsade etmesi gerekiyor. Fakat büyük talep olmasına rağmen Instagram mobil platformla sınırlı kalmayı sürdürüyor. Windowed isimli uygulama ise bu gidişata dur diyor.

Felix Sun tarafından geliştirilen Windowed kullanıcıların Mac veya PC üzerinden fotoğraf yüklemesine olanak sağlıyor. Bildiğiniz gibi Instagram’a fotoğraf yükleyebilmek için illa uygulamayı indirmek gerekmiyor. Instagram’a mobil cihazlardaki internet tarayıcılarından girdiğinizde de yükleme seçeneğinin yer aldığını görüyorsunuz. Felix Sun‘ın geliştirdiği sistem de tam olarak bunu kullanıyor. Kullanıcıların hesabına giriş yaptığı platformu masaüstü değil de, mobil cihaz olarak gösteriyor. Kısacası Instagram sizin akıllı telefonunuzun internet tarayıcısından giriş yaptığınızı sanıyor. Böylece masaüstünde olmanıza rağmen fotoğraf yüklemenize izin veriyor.

Tamamen ücretsiz bir uygulama olan Windowed’u buradan indirebilir ve masaütünden fotoğraf yüklemeye hemen başlayabilirsiniz.