reklamı kapat

POPÜLER

Instagram’ın en sevilen özelliği artık masaüstünde

Giderek Instagram‘ın daha önemli bir parçası haline gelen hikayeler artık sadece telefonlarımızla sınırlı kalmayacak. Instagram yakında paylaşılan hikayeleri masaüstünden görüntülememize müsade edeceğini duyurdu. Fakat heyecanla beklenen bir başka özellik şimdilik mobile özel kalacak gibi görünüyor.

Hatırlayacağınız üzere Instagram, 24 saatte kaybolan fotoğraf ve video paylaşımı özelliğini Snapchat’ten kopyalamıştı. Ancak Instagram kullanıcıları bu yeni özelliği oldukça hızlı bir şekilde benimsedi. Öyle ki 24 saatte kaybolan paylaşımlar platform için oldukça önemli bir etkileşim kapısı haline geldi. Hikayelerin etkileşim oranını ciddi bir şekilde artırmasının ardından Instagram kullanıcıları memnun eden bir karar aldı. Takip ettiğimiz hesapların paylaştığı hikayeleri görüntülemek için artık mobil uygulamayı açmamız gerekmeyecek. Arzu edersek bu hikayeleri masaüstünden de izleyebileceğiz. Masaüstünden hikayeleri izlerken paylaşımlar arasında geçiş yapmak da mümkün olacak. Bunun için Instagram’ın masaüstü versiyonunda ileri ve geri oklar yer alacak.

Bu güzel duyurunun ardından pek çok kullanıcı uzun zamandır beklenen bir özelliğin daha masaüstüne geleceğini umuyordu. Bildiğiniz gibi ister amatör kullanıcı olun, ister milyonlara hitap eden bir markanın sosyal medyasını yönetin, yapılan paylaşımları önceden düzenlemek etkileşim alabilmek için oldukça önemli. Düzenlemeleri bilgisayardan yapıp daha sonra telefona aktarmak ise gereksiz bir iş yüküne dönüşebiliyor. Bu sebeple Instagram’ın masaüstünden paylaşıma müsade etmesi geniş bir kitle tarafından bekleniyor. Hepimiz bu pratik özelliğin de duyurulmasını bekliyorduk. Ancak Instagram’ın açıklamasına bakılırsa bu müjde başka bahara kaldı.