reklamı kapat

POPÜLER

Facebook hikayeler özelliğiyle çuvalladı; yardıma Instagram koşuyor

Facebook‘un bir süre önce kullanıma sunduğu hikayeler özelliği kullanıcılar tarafından bir türlü kabul görmüyor. İstediği etkileşim değerlerine ulaşamayan Facebook çareyi Instagram‘dan yardım almakta buldu.

Facebook’un yakın geçmişte Snapchat‘i satın almak isteyip başarısız olduğunu artık herkes biliyor. Bu başarısızlığın ardından Facebook bir yıldırma politikası izlemeye başladı. Snapchat’in 24 saatte kaybolan paylaşım özelliği Instagram, WhatsApp ve Facebook‘a eklendi. Instagram bu konuda fazlasıyla başarılı olurken, Facebook ve WhatsApp kullanıcıları bu özelliği pek benimsemedi. Özellikle Facebook bu hamleyle ciddi şekilde çuvallamış oldu. Fakat sosyal medya devi hatasını kabul etmeme konusunda fazlasıyla ısrarcı. Facebook bu özelliği kullandırmak için birçok farklı yol denemesine rağmen bir türlü başarılı olamadı. Öyle ki hikayeler bölümü terk edilmiş bir kasabayı andırıyor. Bir türlü istediği etkileşim sayısına erişemeyen platform şimdi Instagram’dan destek almaya başlayacak.

Mashable‘ın haberine göre artık Instagram ve Facebook’ta ayrı ayrı hikaye paylaşımı yapmak gerekmeyecek. Instagram’da hikaye paylaşırken bu içeriği Facebook’a da atabileceğiz. Facebook üzerinde izlediğimiz hikayelerin aslen Instagram üzerinde paylaşıldığı da net bir şekilde belli olacak. Tek bir tuşla entegre edilen hikayeler özelliği sayesinde paylaşımların ulaştığı kişiler ve Facebook’taki etkileşim sayısını artırılmış olacak. Fakat bu tercih bir yandan Facebook’un ne kadar ciddi bir şekilde çuvalladığını da gözler önüne seriyor. Instagram’dan alınan yardımın Facebook hikayelerini kurtarmaya yetip yetmeyeceğini ise zaman gösterecek.