reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 7. sezondaki Ak Gezenler savaşının görsel efektleri nefes kesiyor [Video]

Heyecan verici bir sezon ve merak uyandırıcı bir sezon finalinin ardından Game of Thrones defterini gelecek seneye kadar kapatmış olsak da kamera arkasına dair yeni içerikler paylaşılmaya devam ediliyor. Gösterişli sahnelerin dijital ortamda nasıl yaratıldığını görmeye ne dersiniz?

Güçlü bir kadroyla ilerleyen Game of Thrones’da oyunculuklar kadar kamera arkası düzenlemeler de önem taşıyor. Dizinin büyük bir kısmında aslında orada olmayan kaleleri, gemileri hatta askerleri izliyoruz. Etkileyici setlerle görsel efektler bir araya gelince ortaya çıkan görüntüyle fazlasıyla gerçekçi oluyor. Tabii işin yapılış aşaması da dizinin kendisini izlemek kadar heyecan verici. Game of Thrones’un 7. sezonu için paylaşılan görsel efekt videolarından bir tanesi dizide hikayenin kaderini değiştirecek olan savaşa odaklanıyor. Jon Snow ve intihar timinin Ak Gezenler ordusuna karşı verdiği savaşın perde arkasını izleyiciyle buluşturan videoda gerçek sahneler dijitalle buluşuyor.

Daha önce bu sahnenin çekimine ilişkin set ekibinin yaptığı çalışmaları içeren bir haber paylaşmıştık. Sırf bu sahne için hem dış mekanda hem de stüdyo içinde yapay donmuş göl oluşturan set ekibi, ejderhanın alevlerle patlattığı buzlar için de gerçekçi olması adına özel patlama mekanizmaları kurmuştu. Tüm bunların görsel efektlerle nasıl birleştiğini gösteren videodaki çalışma gerçekten nefes kesiyor. İspanyol görsel efekt şirketi El Ranchito‘nun paylaştığı videoya haberin devamında ulaşabilirsiniz. Devamındaki ikinci videoda ise savaş sahnelerini üstlenen Mackevision‘ın yeteneklerini görmek mümkün.

VİDEO