reklamı kapat

POPÜLER

Jon Snow’un Ak Gezenler’le mücadelesinin nefes kesen kamera arkası [Video]

Pazartesi günü efsanevi bir Game of Thrones bölümünü geride bıraktık. Adeta midemize yumruk etkisi yaratan bölümün en can alıcı sahnesi nasıl çekildi dersiniz?


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Game of Thrones’un yedinci sezon altıncı bölümüne dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız detaylar izleme keyifinizi kaçırabilir.


Sezon başından beri ağzımızı açık bırakan sahnelere şahit oluyoruz. Ancak Daenerys sahneye ejderhalarıyla çıkınca bölümün havası baştan aşağı değişiyor. Altıncı bölüm Ak Gezenler’e karşı adeta intihar görevi üstlenen Jon Snow ve Suicide Squad’dan bozma ekibi için oldukça hareketliydi. Ancak set ekibi için de durum başlı başına bir mücadele olmuş. Örneğin, Jon Snow ve ekibinin zombi kutup ayısıyla karşılaşması, Game of Thrones’un masraflı ve zorlu işlerinin başında geliyor. Ancak farklı mekanlarda çekim yapan ekip için asıl zorlayıcı durum sıfırdan donmuş bir göl yaratmak zorunda kalmaları olabilir. Üstelik bir değil iki kere.


Jon Snow ve ekibinin donmuş gölün ortasında kapana kısıldıkları sahne için hem iç mekanda hem de dış mekanda sıfırdan “donmuş göl” yaratan ekip sahnenin gerçekçi olabilmesi için bulmaca parçaları birleştirir gibi özenle ve tek tek çalışmış. Ortaya çıkan sonuç ise hayranlık uyandırıcı. Bir diğer zorlu sahne ise Emilia Clarke’ın bir kez daha ejderha sürmesi üzerine. Ejderha sahnelerini izlemek her ne kadar çok eğlenceli olsa da maket üstünde rol yapmaya çalışan Clarke için durumun hayli yorucu ve zorlayıcı olduğunu söyleyebiliriz. Lafı fazla uzatmadan sizi efsanevi savaşın arka planına alalım.

VİDEO