reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 3. bölüm

Diziden çıkarılan Game of Thrones 8. sezon 3. bölüm sahnesi

Game of Thrones 8. sezon 3. bölüm, belirli bir sahnesiyle ufak bir hayal kırıklığı yaşattı. O sahnede görülmek istenen detay bölümden kaldırılmış.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Game of Thrones 8. sezon 3. bölüm içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Game of Thrones’un 8. sezon 3. bölümü, Kışyarı Savaşı ile televizyon tarihinin en uzun savaş sekansını bizlerle buluşturdu. Ak Gezenler ve Wight’ların yorulmak ve azalmak bilmeden yaptığı saldırılara kahramanlarımız minimum önemli karakter kaybıyla karşı koymayı başardı. Arya Stark’ın Night King’i öldürerek Kışyarı’nın yanı sıra tüm diyarı kurtarmasıyla sonuçlanan savaş, dizinin de ilk yarısına noktayı koydu. Bu savaşta ise elbette beklenen detaylardan biri gerçekleşti. O da Stark mezarlığındaki ölülerin uyanarak Wight’lara dönüşmesiydi. Hayli kısıtlı alanda çok daha etkili bir gerilim sunabilecek olan dizi, bu gerilimin neredeyse tamamını Kışyarı savaşına ayırmayı tercih etti. Ancak bu durum lahitte garip sahnelerin ortaya çıkmasına sebep oldu. Sansa ve Tryion‘ın hiç savaşmadan sadece gizlenerek ve yer değiştirerek atlattığı bu savaşın aslı ise öyle değilmiş.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sansa, Arya’nın verdiği hançeri kullanmış

Bölümün başında Arya, Sansa’ya “ne olur ne olmaz” diyerek ejderha camından yapılmış hançerlerden birini vermişti. Hatta Sansa nasıl kullanılacağını bilmediğini söylediğinde de “Sivri ucunu saplamalısın” demişti. Bu sahnenin ardından Sansa’nın da yer aldığı bir aksiyon sahnesini mezarlıkta göreceğimizi sanmıştık. Bu aksiyon sahnesi ya da en azından aksiyona en yakın sahne diyelim, aslında çekilmiş. Tyrion ve Sansa iki adet Wight’a arkadan yaklaşarak onları öldürmüş. YouTube’da resmi kanalda yayınlanan kamera arkası görüntülerde ortaya çıkarılan detay, ikilinin aslında sadece saklambaç oynamadığını gösteriyor. Keşke dizide de bu sahneyi görebilseydik demeden duramıyoruz. Özellikle bu sezon rolü ve diyalogları giderek azaltılan Tyrion’ı da böyle bir savaşta biraz daha aktif görmüş olurduk.

Dizinin dördüncü bölümü ise Sansa’ya daha fazla aksiyon getirecek mi merak konusu. Kışyarı Leydisi olarak Daenerys ile Kral Toprakları’na yelken açma ihtimalini düşük bulduğumuz Sansa’nın aksiyona girmeye en çok yaklaştığı sahnelerden biri keşke çıkarılmasaydı. 8. sezon 4. bölümün 5 Mayıs’ı 6 Mayıs’a bağlayan gece yayınlanacağını da ekleyelim.

İlginizi çekebilir

Dizinin 8. sezon 4. bölüm tanıtımı