reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm shame

Bir değil iki! Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm ile unutulan pet şişe krizi

Unutulan Starbucks bardağından sonra Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm standartları yükseltiyor. Anı sahnede bir değil iki pet şişe unutuldu!


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


8. sezon 6. bölüm, senaryosundan karakter gelişimine ve bitirilişine kadar her konuda eleştirildi. Bu eleştirilerden biri de bu sezonun özensiz çekimine aitti. Kurguda unutulmuş olan kahve bardağından sonra bu kez bir başka “unutma” skandalıyla karşı karşıyayız. Özensiz senaryo yazımı sebebiyle hayranlar bu sezonla ilgili hayli sinirliyken, dizinin en önemli bölümü olan final bölümünde bu kez de pet şişe unutuldu. Hem de aynı sahne içinde bir değil iki pet şişe. Tahmin edersiniz ki, keskin gözlü hayranlardan bu minik hata kaçmadı. Takibinde bu bilgi ejderha alevi gibi bir anda tüm sosyal medyayı da sardı…

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm ile gelen özensiz final

Unutulan her iki pet şişe de Tyrion’ın lordlar ve leydiler önündeki çok kötü yazılmış konuşmasının yer aldığı sahnede bulunuyor. Daenerys gidince adalet arayışı için neden lordlar ve leydileri beklediğini anlayamadığımız Gri Solucan eşliğindeki Tyrion, diyarın yeni kralının neden Bran Stark olması gerektiğini anlatırken bazı oyuncular sıcak hava altında fazla susamış gibi görünüyor. İlk pet şişeyi Tyrion alana geldiğinde, sola dönüp Sam’e baktığında görüyoruz. Sam’in ayaklarının dibinde bir su şişesi yer alıyor. Sahne çabucak geçiyor. Daha sonra bir başka şişeyi ilerleyen dakikalarda Sör Davos’un ayaklarının arkasında görüyoruz. Görünen o ki içilen sulardan sonra pet şişelerin kadraja girdiği detayı atlanmış. Hızlı sahne geçişleri sebebiyle de muhtemelen düzenleme sırasında bu detay fark edilmemiş. Ancak izleyiciden kaçmıyor tabii.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şu noktada diğer sezonları geçtik ancak final sezonu en çok özen gösterilen sezon olmalıydı bize göre. 8 yıllık maceraya nokta koyan bu sezon 90 milyon dolarlık bütçesiyle dizinin kendi tarihi içindeki en pahalı sezonu üstelik. Ancak ne yazık ki bu tarz hatalar final bölümünde dahi peşimizi bırakmadı. Hayranların bu açıdan aslında dizinin yaratıcılarının diziyi “o kadar da önemsemediğini” düşünmesi bir parça normal diye düşünüyoruz. Bu sezonun gelecek yeni diziler için de bir parça heves kırdığını eklemekte fayda var.

Dizi 26 Mayıs’ı 27 Mayıs’a bağlayan gece 7. bölüm olarak 2 saatlik bir belgesel yayınlayacak. Türkiye saati ile 04:00’da yayınlanan belgesel 8. sezonu çekerken yaşananları konu alıyor. Setlerin kuruluşunu, hatta sıfırdan nasıl yaratıldıklarını izleyeceğimiz belgeselle beraber belki unutulan bardak ve şişelerin sırrı da çözülür… Belgeselin fragmanını haberin devamından izleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanacak belgeselin fragmanı