reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm finaline Emilia Clarke tepkisi

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm bazı hayranlar için şok edici sahneler içeriyor. Bu önemli sahnelerden birini Emilia Clarke yorumluyor.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Büyük finali gerçekleştirdiğimiz Game of Thrones’da 8. sezon noktayı Daenerys Targaryen’in yaşadığı büyük ihanetle koydu. Kral Toprakları’nı ele geçirdikten saatler sonra, 8 sezondur peşinde koştuğu tahta daha oturma fırsatı elde edememişti ki Jon Snow “yapması gerekeni” gerçekleştirdi. Daenerys, Jon’a gelecek planlarını anlatırken Jon, Daenerys’in artık “kurtarılamaz” olduğuna karar verdi ve tüm kuşkuşlarını bir kenara bırakarak Tyrion’ı dinledi. Hiç beklemediği bir anda bıçaklanan Daenerys’in bedenini ise Drogon alarak uzaklaştı. Tüm bunlar olurken Jon’un son kıstası “küçük merhametler” gibi gösterildi. Bu ne kadar doğru bir tercih senaryo açısından bilemiyoruz. Nitekim Jon Snow da geçmişte onu bıçaklayıp öldürdüğü için küçük bir çocuk asmıştı. Ancak evet, Jon’un son kararını alırken göz önüne aldığı şeylerden biri küçük merhametlerdi diyebiliriz. Bu sahneden en çok etkilenen isimlerden biri ise şüphesiz Emilia Clarke. EW‘a röportaj veren oyuncu ilk öğrendiğindeki hislerini paylaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm senaryosunu okuyunca ağlamış

Clarke senaryoyu ilk okuduğundaki tepkisini şöyle anlatıyor: “Ne, ne, ne, NE?! Çünkü hiç beklemediğim bir anda oldu. Şaşkına döndüm. Kesinlikle bunun olacağını tahmin etmemiştim.

Clarke daha sonra sahnenin onu ne kadar derinden etkilediğinden bahsediyor: “Ağladım. Sonra biraz yürüyüşe çıktım. Telefonumu ve anahtarlarımı alıp ayaklarım su toplayana kadar geri dönmedim. Yaklaşık 5 saat yürümüşümdür. ‘Bunu nasıl yapacağım?’ diye düşündüm.

Clarke daha sonra Belfast’e çekimlere gittiğini kaydediyor. Kit Harrington ile Belfast’a uçan Clarke, Harrington henüz senaryoyu okumadığı için onunla uçakta konuşamamış. Daha sonra senaryonun okunduğu odada Harrington’ı izleyebilecek şekilde karşısına oturduğunu kaydeden Clarke, Harrington’ın da sahneyi öğrendikten sonra ağladığını kaydediyor.

Hikaye ikili için duygusal bitse de bunu izleyicilere tam olarak aktarıp aktaramadıklarından emin değiliz. İkilinin dizideki ilişkisinin hızı izleyicileri yeterince ikna edememişti. İzleyiciler finale nasıl bir tepki verecek göreceğiz.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanacak belgeselin fragmanı