reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm Jason Momoa yorumu

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm finaline Jason Momoa’dan sert tepki

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm finalini yorumlayanlar arasında Jason Momoa da vardı. Khal Drogo’nun finalle ilgili söyleyecek tek bir hoş sözü yok.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Game of Thrones’un finali farklı yorumlarla eleştirilmeye devam ediliyor. İzleyicilerin ağırlıklı olarak Twitter üzerinden yaptığı eleştirilere bir yenisini ise dizinin eski yıldızı yapıyor. Jason Momoa da 19 Mayıs akşamı televizyon karşısına oturup diziyi izleyenlerden. Finali büyük bir heyecanla bekleyen Momoa’nın hevesi ise belli ki çabuk sönmüş. Finalin ardından Instagram hesabında canlı yayın açan aktör, finale karşı hiç de sempatik duygular beslemiyor. Hatta Jon’a karşı duyguları hiç olmadığı kadar öfkeli diyebiliriz.

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm sonrası Khal Drogo’nun tepkisi

Momoa’nın yaşadığı hayal kırıklığı elbette tahmin edebileceğiniz üzere Daenerys’in Jon Snow tarafından öldürülmesiyle ilişkili. Hatta orada da kalmıyor ve Jon’un hak ettiği adaleti bulamadığına inandığını da söylüyor. Khal Drogo’nun ruhunu yaşatan Momoa, Khaleesi’nin finali için beklediğimizden de keskin bir tepkiye imza atmış diyebiliriz. Momoa’nın hayli sinirli açıklaması ise şu şekilde: “Bazı şeyleri açıklığa kavuşturalım. En başta yaptığın lanet şeye geri döndün ve Khaleesi’yi öldürdün. Aman tanrım! Şimdi dışarı çıkıp kavgaya karışacağız. Kaybolmuş hissediyorum. Kayboldum. Bu da neydi böyle? Drogon Jon Snow’u oracıkta eritip bırakmalıydı. Ah!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Momoa finalde Drogon’un politik bir mesaj vermek yerine Jon’u yakıp eritmesini destekleyen hayranların arasında yer alıyor. Öte yandan Benioff ve Weiss’ın dikkatli olmasında fayda var. Nisan 2019’da Game of Thrones kanalında yayınlanan kısa hikayelerden biri Jason Momoa’nın el kızartmaca oyununda Benioff‘u nasıl hastanelik ettiğini anlatıyordu. Khal’ın finali dizi yaratıcılarıyla beraber izlemediği iyi olmuş. Bu sinirle Momoa yumruğuyla masa devirebilirmiş.

İşin şakası bir yana Momoa’nın arkadaş grubu da finalden pek etkilenmemiş gibi görünüyor. Aynı canlı yayında Momoa arkadaşlarından birinin uyuyakaldığını belirtirken, söz konusu arkadaş da dizinin finalinin sıkıcılığını vurguluyor. Senaryo yazımındaki sıkıntılar, karakter gelişimi ve hızlandırılmış olaylar zinciri pek çok izleyiciyi rahatsız eden diğer detaylar arasında yer alıyor. Daenerys ve Drogon dışında herkesin mutlu sona kavuştuğu dizi, finalde gerçek bir Game of Thrones sonu yazamamış gibi görünüyor. Benzer hisleri Maisie Williams’ın kendi karakteri için hissettiğini de belirtelim. Williams’ın yaşadığı pişmanlık ve ettiği itirafa buradan ulaşabilirsiniz.

8. sezonun nasıl çekildiğini merak edenler için dizinin 7. bölüm olarak 26 Mayıs’ı 27 Mayıs’a bağlayan gece bir belgesel yayınlayacağını söyleyelim. 2 saat sürecek olan belgeselde dizinin diğer oyuncularının da finale verdikleri tepkileri görmeyi umut ediyoruz.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanacak belgeselin fragmanı