reklamı kapat

POPÜLER

Loki

Avengers Endgame filminin yarattığı Loki problemi

Avengers Endgame ile birlikte Marvel Sinematik Evren’inde büyük değişimler yaşandı. Bu değişimlerden biri de çok sevdiğimiz Loki karakterini derinden etkiliyor.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Avengers Endgame’e dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’de kahramanlarımız sonsuzluk taşlarını toplamak üzere geçmişe döndü. Gittikleri önemli zamanlardan biri de The Avengers‘ın yaşandığı 2012 senesiydi. Çünkü New York’ta aynı anda tüm üç sonsuzluk taşı bulunuyordu. Bunlardan biri Loki ile mücadelenin sonunda Avengers’ın eline geçmişti. Kahramanlarımız kendilerinin geçmiş versiyonlarıyla iletişime geçmeden uzay taşını almaya çalıştı fakat başarısız oldu. Bu süreçte Loki yeniden uzay taşını ele geçirerek ortadan kayboldu.

Loki sorunu

Loki’nin kaçmayı başarmasıyla birlikte The Avengers sonrasında işlerin çok farklı yaşandığı bir zaman çizgisi oluştu. Bu alternatif gerçeklikte Loki hayatta fakat artık tanıdığımız adam değil! Çünkü Asgard’a geri dönüp hapsedilmedi. Ölmüş gibi yapıp Asgard’ın tahtını ele geçirmedi. Bu sebeple Thor‘la arasındaki ilişki düzelmedi. Hela’ya karşı onunla mücadele vermedi ve Thanos’a karşı koyarken ölmedi. Hayır, aksine 2012’deki Loki direkt olarak Thanos için çalışıyordu. Bu da karakterin tanıyıp sevdiğimiz halinin yok olduğu anlamına geliyor. Karşımızda biraz iyi biraz kötü bir karakter yok. Daha çok kötülüğe meyilli versiyonu var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Paralel evrende hayatta olan Loki, Disney+‘ta yayınlanacak dizinin ana kahramanı olacak diye tahmin ediyoruz. Eğer bu tahminler doğru çıkarsa, Marvel’ın yeniden Loki’yi sevdirmek için çaba harcaması gerekecek. Bu da Tom Hiddleston’ın rol alacağı diziyi riskli bir hale getiriyor. Çünkü karakterin geçirdiği tüm değişimlerden sonra yeniden eski halini görmek ters tepebilir.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi