reklamı kapat

POPÜLER

loki

Avengers Endgame sonrası şaşırtıcı Loki dizisi teorisi

Avengers Endgame sonrasında Marvel stüdyoları Tom Hiddleston’ın rol aldığı bir Loki dizisiyle karşımıza çıkacak. Hayranlar bu projenin sandığımızdan daha önemli olabileceğini düşünüyor.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’de kahramanlarımız Thanos‘un yaptıklarını düzeltmek için geçmişe gidip sonsuzluk taşlarını yeniden toplamaları gerektiğini fark etmişti. Bu noktada önemli tarihlerden biri 2012’de gerçekleşen New York savaşı olmuştu. Kahramanlarımız uzay taşı olduğunu bildikleri Tesseract’ı almaya çalışırken işler ters gitmiş ve Loki kaçmıştı. Bunun alternatif bir gerçeklik yarattığını ve bu gerçeklikte Loki’nin hayatta olduğunu biliyoruz. Bu Loki’nin maceralarını Marvel tarafından hazırlanan Disney+ dizisinde seyredeceğiz. Hatta dizinin başrolünü de Tom Hiddleston üstlenecek. Bu heyecan uyandıran proje hakkında yeni bir hayran teorisi ortaya atıldı. Teori olayların gündem Marvel Sinematik Evreni hikayesine bağlanacağını iddia ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Enteresan Loki dizisi teorisi

Hatırlarsanız Thor The Dark World filminde Loki’nin öldüğünü zannetmiştik. Sonra Loki, Odin kılığına girerek tahtı ele geçirmiş ve Asgard’ın başına geçmişti. Marvel hayranlarının yeni teorisi bu hikaye akışı etrafında şekilleniyor. Loki’nin Thor The Dark World’de gerçekten öldüğü, alternatif gerçeklikte hayatta kalmayı başaran Loki’nin bunu fark edip Odin olarak Asgard’ın başına geçtiği düşünülüyor. Bu durumda Avengers Endgame‘de ölen de 2012 senesinde uzay taşıyla kaçmayı başaran Loki oluyor.

Açıkçası bu teori Marvel hayranlarının kafasını iyice karıştıracak gibi görünüyor. Öte yandan yaşananların aynı noktaya bağlanma ihtimali de oldukça dikkat çekici.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı